ארסן ונגר: זה ערב אכזרי

המאמן הצרפתי של התותחנים היה מאוכזב מאוד לאחר שהודח ע"י איינדהובן ההולנדית. אנצ'לוטי: מעדיף את ליברפול ברבע. פרגסון: להיות ב-8 הגדולות זו לא המטרה הסופית. הירצפלד: לא השגנו כלום

יום חמישי 08 מרץ 2007
מערכת TELESPORT
אלכס פרגסון המאמן היחיד שניצח בשני מפגשי שמינית הגמר והעפיל לרבע הגמר עם מנצ'סטר יונייטד על חשבון ליל הצרפתית אמר לאחר המשחק: "זה היה משחק חשוב מאוד לאחר כמה שנים רעות בהן לא הצלחנו להגיע לרבע הגמר, אבל בוודאי שלהיות ב-8 הגדולות זו לא המטרה הסופית שלנו. ההגנה היתה חשובה מאוד במשחק הזה, היו להם כמה הזדמנויות טובות בעיקר מבעיטות חופשיות, אבל הסתדרנו איתן היטב. אם מסתכלים על כמות השערים במשחקי הערב מבינים שההגנה חשובה מאוד גם בשלב הבא". 

פרגסון התייחס למבשל השער רונאלדו ולכובש השער לארסון, שחוזר לשבדיה לאחר תקופה קצרה ומוצלחת במנצ'סטר: ,השער נכבש ממסירה גדולה של רונאלדו. קיווינו שלארסון יכבוש במשחקו האחרון בקבוצה. ללארסון היתה השפעה חשובה עלינו בזמן שהוא היה איתנו והתרומה שלו היא מצוינת בשבילנו".  

מאמן באיירן מינכן המתחדש, אוטמאר הירצפלד אמר לאחר משחק הניצחון על ריאל מדריד: "10 הדקות האחרונות היו מאוד מותחות, הייתי מעדיף שהמשחק היה ללא הדקות האלו. 0:2 היה מוצדק, גם 1:3 או 2:4 היה אפשרי. המשחק הזה היה בדרגה אחרת ממה שהורגלנו אליו. ב-30 הדקות הראשונות היינו הקבוצה היותר טובה על המגרש, לאחר מכן הם יצרו לנו בעיות בהגנה. במחצית השנייה שוב התחלנו טוב, אבל הפעם המשכנו לדחוף קדימה, אפילו לאחר השער השני. 

לשחק מול ריאל מדריד זה תמיד מאתגר, הם קבוצה יוצאת דופן. אנחנו יכולים להיות גאים שעברנו אותם והעפלנו על חשבונם לרבע הגמר, אך עדיין לא השגנו כלום. בליגה אנחנו אפילו לא במקום שמוביל בעונה הבאה לליגת האלופות".

המאמן המודח של ריאל מדריד פאביו קאפלו האשים בהפסד בעיקר את השער המהיר שקבוצתו ספגה: "השער המוקדם שינה את המשחק לחלוטין, כל התוכניות שלנו וההכנות נזרקו מהחלון. לאחר 11 שניות בלבד נאלצנו להתמודד עם מכשול קשה, זו הייתה סיטואציה רעה מאוד בשבילנו. שיחקנו משחק טוב, היו לנו הרבה הזדמנויות, אך לא היינו ברי מזל להבקיע במחצית הראשונה.

קאפלו הוסיף והדגיש את היכולת הטובה של קבוצתו בשני המפגשים: "הניצחון של באיירן לא מוצדק, כיוון שאוליבר קאן היה צריך להתאמץ הרבה יותר מאיקר קאסיאס. כבשנו ארבעה פעמים מול באיירן, אבל זה לא הספיק וזה באמת מדהים. לגבי העתיד האישי שלי במועדון, הדבר תלוי בנשיא".  

ארסן ונגר שהפסיד לפ.ס.וו איינדהובן ההולנדית את המקום ברבע הגמר היה מאוכזב קשות ואמר: "זו אכזבה עצומה בשבילנו. זה היה ערב אכזרי, היתה לנו האפשרות לכבוש שער נוסף, אך לא לקחנו אותה. בסיכום המשחקים שלנו בתקופה האחרונה ניתן לומר שהיינו פחות פיזיים וחדים ממה שבדרך כלל. היה חסר לנו איכות וחדות בחלק האחרון של המשחק. חסרים לנו שחקנים כמו רובין ואן פרסי ותומאס רוזיצקי.  תיירי הנרי לא היה יכול לפתוח במשחק. באופן כללי זהו לילה מאכזב מאוד".

רונאלד קומאן שהצליח להעפיל ל-8 הגדולות עם איינדהובן הכשרונית והקטנה אמר: "התוצאה מראה שע"י עבודה קשה וגישה נכונה אפשר להשיג תוצאות באירופה. בשיטת הנוק- אאוט הכל יכול להיות והוכחנו את זה הערב. זו תוצאה שלא תאמן ואני מאוד גאה בשחקנים. אני מרוצה מאוד מהסבלנות שהראינו לאחר השער של ארסנל שהכניס אותנו ללחץ. אלכס שיחק מצוין, הוא שחקן הגנה פנטסטי. שחקנים גדולים מראים מה הם יכולים לעשות במשחקים גדולים".

אלכס, כוכב המשחק בין פ.ס.וו איינדהובן לארסנל, שכבש שער עצמי, אך החזיר בגדול לחבריו עם שער ששווה העפלה היה מאושר בסיום המשחק ואמר: "זו הפעם הראשונה שלי שאני נמצא במשחק שכזה. אני לא חושב שיש הרבה שחקנים שיכולים לספר סיפור שכזה. אני  מאוד שמח שהיתה לי היכולת להחזיר את השער בשביל הקבוצה. אני לא יכול להסביר איך זה להבקיע שער כזה. ידעתי כשזה נכנס כמה חשוב השער הזה יהיה. אף אחד לא אמר כלום לאחר השער העצמי שלי, הקבוצה היתה עצובה בדיוק כמוני, אבל כשכבשתי בצד הנכון של המגרש, החברים היו שמחים מאוד ואמרו שסידרתי את הדברים למצב הנכון. אנחנו מרגישים ביטחון כעת לקראת ההמשך".

קארלו אנצ'לוטי, מאמן מילאן שנזקקה להארכה ולמבצע אישי של קאקה כדי לעבור את סלטיק אמר לאחר המשחק : "ניצחנו ע"י משחק פשוט ובוגר, אך גם ע"י לקיחת כמה סיכונים בהגנה שדחפה קדימה ברוב שלבי המשחק. בשלבים האחרונים של המשחק תקפנו עם 11 שחקנים כשאנחנו מסכנים יותר מידי. קיבלנו ביטחון מהמצבים אליהם הגענו בשלבים המאוחרים של המשחק, ביטחון שהוביל ליתרון שלנו בפתיחת ההארכה. קאקה הוא שחקן נהדר ואני לא לוקח את זה באופן שלילי כשאנשים אומרים שאנחנו תלויים ביכולת שלו". 

לגבי הדרך בה הושג הניצחון וההעדפה ליריבה בשלב הבא אמר אנצ'לוטי: "מילאן תמיד שיחקה בדרך שלה לא משנה מה אומרים עלינו. הפילוסופיה שלנו היתה ונשארה- ניצחון בכל משחק. אני לא חושב שאנחנו פייבוריטים לזכות בליגת האלופות, אבל כמה מן הפייבוריטיות הודחו בשלב הזה. אם הייתי צריך לבחור קבוצה לרבע הגמר הייתי מעדיף את ליברפול".

גורדון סטראכן, מאמן סלטיק הדגיש את היכולת הטכנית העדיפה של האיטלקים ואמר: "מילאן הייתה טכנית יותר, אבל לנו הייתה המון נחישות. אנחנו חייבים לשפר את הצד הטכני במשחק שלנו, אך אני גאה במה שהשגנו. נתנו את המיטב שלנו ורק שער היה חסר לנו. היינו פנטאסטיים מבחינה הגנתית והתקיפית. יש לנו מספר רב של שחקנים צעירים וזו היא חוויה אדירה בשבילם שתהפוך שימושית עבורם בעתיד. אם נשתפר בצד הטכני נהווה תחרות קשה לכל קבוצה. חששתי כשמילאן דחפה קדימה לקראת סיום 90 הדקות., אבל למרות זאת האמנתי שאנחנו יכולים להבקיע".

צילומים: רויטרס

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק