הערב: סופר קלאסיקו בגמר הנשים

גביע המדינה בכדורסל נשים: אנדה רמת השרון רוצה לזכות הערב בגביע שלישי ברציפות באולם ברעננה. מולה תתמודד הקבוצה הטובה בליגה אליצור רמלה. מוניק קורי: כמעט בלתי אפשרי לנצח קבוצה אחת ארבע פעמים ברציפות

יום חמישי 08 מרץ 2007
רועי רובינשטיין
 שתי קבוצות הכדורסל הבכירות בליגת העל לנשים יפגשו הערב [19:30, שידור ישיר בערוץ 5] לגמר גביע המדינה ברעננה. אליצור רמלה ואנדה רמת השרון מאמינות כי הגביע הראשון שמחולק העונה בענף ילך עימם הביתה, לכל אחת יש לומר, סיבות מוצדקות משלה.

יחסי הכוחות בין השתיים ברורים לכולם, בשלושת משחקי הליגה שקיימו העונה הראו שחקניות רמלה כי הן הרבה יותר מוכשרות מהחבורה של אורנה אוסטפלד, עם ניצחונות בהפרש ממוצע של 21 נקודות. אך יותר מההפרש הייתה זו העליונות המוחלטת של השחקניות של אלי רבי בכל פרמטר של המשחק שסיימו בדרך כלל את המשחקים עוד לפני תדרוך המחצית.

אלא שדווקא לקראת המשחק הערב ניתן לראות אצל האדומות מעט זוהר בעיניים, אנדה שזכתה בשני הגביעים האחרונים ומעולם לא הפסידה לרמלה בגמר, רוצה מאד להוסיף גביע שלישי לרצף. 

היא מגיעה למשחק מחוזקת באמירה עתיקת ימים, "לגביע חוקים משלו". ולמה לא בעצם? רנדה מגיעה למשחק הערב עם רקורד מוכח של חמש זכיות בגביע מול זכייה אחת של רמלה שהשתתפה בתשעה גמרים נוספים בהם צפתה ביריבותיה מניפות וצוהלות בסיום. 

תוסיפו לעובדה זו שברמת השרון תוכלו למצוא אוסף של שחקניות בעלות ניסיון רב במעמדים הללו כמו תמר מעוז לה יש שש זכיות, לימור מזרחי עם ארבעה זכיות ואפילו לירון כהן עם שלוש הנפות בעשור האחרון ותגלו כי לפחות הניסיון נמצא עם אנדה. היחידה שמשתווה לכמות הזכיות של שחקניות אלו מהצד של רמלה היא לודה רום הותיקה שגם לה ארבע זכיות בגביע המדינה.

"אני מאמינה כי יהיה גמר צמוד וטוב" אמרה השבוע קפטנית אנדה תמר מעוז שהוסיפה "אמנם יש מולנו יריבה מאד קשה אבל אני מאמינה בקבוצה שלי". הצרה עבור אנדה היא שרק עם אמונה לא נראה כי יהיה אפשר לגבור על הקבוצה שבנה אלי רבי ברמלה.

הצהובות משחקות כדורסל נפלא בשבועות האחרונים ורק במשחק האחרון מול הרמת שרוניות הצליחו מוניק קורי, פלאנט פירסון וחברותיהן לקלוע 93 נקודות מול ההגנה של היריבה הערב. אך כשמדברים על היתרון הפסיכולוגי שיצרו משחקי הליגה בין אנדה ורמלה אנו לא רק מתייחסים להפרשי הרמות שנראו בסיום אלא לעובדה שבכל אחד מהמשחקים הללו הצליחו שחקניות רמלה לגמד את יכולתן של היריבות פעם אחר פעם.

"קשה מאד לנצח קבוצה שלוש פעמים ברציפות, פעם רביעית זה כמעט בלתי אפשרי" אמרה השבוע מוניק קורי ל-TELESPORT. השחקנית המצטיינת של רמלה העונה, מאמינה כי המשחק הקרוב יכול בקלות להיות שונה מקודמיו. "אני חושבת שאנחנו קבוצה מאוזנת שמשחקת טוב ביחד, אבל לרמת השרון יש קבוצה קשוחה שתבוא במטרה אחת לנקום". 

קורי מבינה את העובדה כי זכייה בגביע חשובה לאוהדי הקבוצה שראו אותה רק פעם אחת [03/04] זוכה בתואר בכדי להשלים דאבל, אך נראה כי היא כמו חברותיה באמת מאמינות כי כפי שהן נראות לאחרונה הפעם אין איש שיכול לקחת מהן את הזכייה.  

רבים מחובבי הענף מסכימים עם תחשותן של שחקניות מוליכת ליגת העל, אך אם אתם מחפשים סיבה נוספת להגיע לאולם מטרוווסט הערב [חוץ מתצוגת כדורסל מרשימה], ניתן לכם אחת. זה ספורט, וכחובבי ספורט כולנו יודעים כי בעולם הקטן והמוזר הזה הכל באמת אפשרי...

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק