פינלנד חולמת להגיע לליטא

פינלנד תארח הערב את פורטוגל במשחק המפתח של טורניר ההזדמנות האחרונה. שתי הקבוצות ניצחו במשחק הראשון את הונגריה. כוכב פינלנד, קימו מורינן: "רוצים לעשות היסטוריה בפינלנד"

יום שני 15 אוגוסט 2011
מערכת TELESPORT
 בעוד 22 דקות נבחרות מתכוננות לאליפות אירופה בכדורסל שתחל בסוף החודש, נמשך לו טורניר ההזדמנות האחרונה בהשתתפות 3 הנבחרות - פורטוגל, פינלנד והונגריה. כאשר שתי נבחרות מתוך השלוש יעפילו לטורניר.. 

הנבחרת ההונגרית הפסידה במחזור הפתיחה בחוץ לפורטוגל, 66:71 ובמחזור האחרון ספגה הפסד ביתי, 75:73 לפינלנד לאחר משחק שהיה צמוד לכל אורכו. הערב תארח פינלנד את פורטוגל למשחק מפתח, כשלמנצחת בו יהיה יתרון גדול במיוחד לקראת סיבוב המשחקים השני.

בפינלנד ישנה התרגשות רבה לקראת המשחק הערב בהלסינקי. פינלנד הופיעה ב-34 השנים האחרונות פעם אחת בלבד בטורניר אליפות אירופה. היה זה בשנת 1995, בטורניר שנערך באתונה ואז הפסידה פינלנד את כל משחקיה בטורניר וסיימה כנבחרת הגרועה בטורניר. הפעם רוצים בפינלנד לחזור על ההישג ולהעפיל לאליפות אירופה, אך להשיג תוצאות טובות יותר.

קימו מורינן, הכוכב של נבחרת פינלנד שקלע מול הונגריה 12 נק', אמר: "זו ההזדמנות שלנו להביא את הכדורסל לקדמת הבמה בפינלנד. ברור לכולם שאם נעפיל לאליפות אירופה אנו לא נהיה עוד נבחרת שם, אלא נהיה נבחרת מאוד מיוחדת. יש הרבה חובבי כדורסל בפינלנד ועבורם זהו חלום ובשבילם אנו משחקים. השגנו מול הונגריה תוצאה מצוינת, שיחקנו הגנה טובה וזה הכח שלנו".

על המשחק מול פורטוגל אמר מורינן: "שיחקנו מולם בעבר מספר פעמים ואנו מכירים חלק מהשחקנים שם. אני מצפה לשחק יותר. אמנם קלעתי 12 נקודות אבל זה היה ב-15 דקות משחק בלבד. בכושר הנוכחי שלי, בכל אופן, גם לא בטוח שאני יכול לשחק למעלה מ-25 דקות. צפוי לנו משחק אגרסיבי ואנו רוצים להבטיח את העליה לאליפות אירופה. יש לנו הזדמנות מצוינת לכך".

ההערכה היא כי פינלנד, שהשיגה ניצחון חוץ בשבוע שעבר, תנצח את פורטוגל שהתקשתה במשחק הביתי שלה מול הונגריה. כך תבטיח מעשית פינלנד את העפלתה לאליפות אירופה. אך האם היא תנצח מעל הליין? אנו סבורים שלא. כיאה למעמד, צפוי משחק מותח ויחסית צמוד. פורטוגל לא תאפשר לפינלנד לנצח בהפרש כה גבוה, שיקשה עליה לנצחב מאזן הפנימי בין השתיים כאשר ייערך משחק הגומלין בפורטוגל.

משחק 145: פינלנד - פורטוגל (10+). ההימור: 2

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק