זאבי: אשתתף גם במכבי הבאה

סמל משחקי המכביה שיתקיימו בעוד שנתיים נחשף הבוקר. השר מג'אדלה הבטיח לבוא גם אם לא יהיה שר, הג'ודאי זאבי הבטיח להשתתף גם אם יחליט לפרוש אחרי בייג'ין

יום חמישי 17 מאי 2007
אורן קורנפלד
נציגי 45 מדינות השתתפו בכנסȠהשנתי של תנועת מכבי העולמית, אשר מתקיים בכפר המכביה, שהנושא המרכזי בו הוא המכביה ה-18, מכביה חי. אחד הנואמים הראשיים היה שר התמ"ס ראלב מג'אדלה שפתח ואמר: "בדרך כלל אני נוטה לקצר בדבריי. הפעם, בגלל שאני איש הפועל, אני לא רוצה שיחשדו בי במכבי שאני̠עושה את זה מהסיבה הזו". לאחר מכן הוסיף השר: "אני מרגיש בבית. ספורט זה המגרש הביתי שלי". 

למרות שהמכביה תתקיים רק ביולי 2009, ציין השר שבמצב היציבות השלטונית בישראל אין לדעת מי יישב בממשלה ומי יהיה שר התמ"ס באותו זמן, Ȧquot;ולכן אני מבקש לקבל הזמנה כבר מעכשיו". בסיום הנאום קיבל מג'אדלה פרס הוקרה מראשי מכבי תנועה עולמית.

לוגו משחקי המכביה ה-18 נחשף בטקס מרשים, לאחר ספירה לאחור של כל המשתתפים הוצג סרט אנימציה קצר ובו הלוגו, המשלב שתי דמויות בצבעי כחול וזӔב היוצרים יחד את סמל המגן דוד. הלוגו עוצב על ידי סטודיו גיראף. 

המדליסט האולימפי מאתונה, אריק זאבי, עלה לבמה ביחד עם השחיינית אניה גוסטומלסקי, ושניהם חשפו את דגל המכביה ה-18 , כשברקע פוזר לו קונפטי באולם.

זאבי בירך את המשתתפۙם בשם הספורטאים: "המכביה ה-18 תהיה החמישית שלי, אחרי שהראשונה הייתה ב-1993, בהיותי בן 16. אני עדיין לא יודע מה יקרה אחרי בייג'ין ואם אמשיך להתחרות או אולי אפרוש, אבל במכביה ה-18 אשתתף בכל מקרה בגלל החשיבות שלה להמשך הקשר עם הקהילות היהודיות בעולם".
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק