הגביע הוא של רמלה

כדורסל נשים: אליצור רמלה זכתה הערב בגביע המדינה אחרי ניצחון דחוק 68:73 על יריבתה המושבעת אנדה רמה"ש במותחן אדיר. מוניק קורי הצטיינה עם 21 נקודות

יום חמישי 08 מרץ 2007
רועי רובינשטיין, מערכת TELESPORT
 אליצור רמלה זכתה הערב בגביע שני בהיסטוריה שלה, אחרי ניצחון במשחק מרתק על אנדה רמה"ש, 68:73.

לא יכולנו לבקש משחק יותר קלאסי מהמשחק הזה, שתי הקבוצות הבכירות בארץ נפגשו הערב למשחק גמר הגביע על כל הקופה, והוכיחו שהן ראויות למעמד הזה. אנדה נתנה פייט אדיר והצליחה להוליך על רמלה לאורך רוב המשחק. רמה"ש כבר הוליכה ביתרון 5, שלוש דקות לסוף המשחק, אך סיומת אדירה של רמלה בראשותה של מוניק קורי (21 נקודות) הבטיחה לה את הניצחון.

רמה"ש נפרדת מהתואר, שהיה נחלתה בשנתיים האחרונות, אולם אחרי מאבק אדיר מול הקבוצה הטובה בארץ, שהוסיף הרבה כבוד לכדורסל הנשים בישראל ומפיח בנו תקוות שגם המאבק על האליפות העונה יהיה בין שתי הקבוצה הנפלאות האלה.

אלי רבי, המאמן המנצח אמר אחרי המשחק: "במאני טיים השחקניות התעלו על עצמן, עשינו את זה טוב ואני גאה בשחקניות שלי. ידעתי שזה יהיה קשה, לשמחתי עשינו את זה וניצחנו בסוף. אני חייב לציין לטובה את רמה"ש, שבאה מוכנה. זה היה משחק שהיה יכול ללכת לכל הכיוונים. לא שיחקנו את המשחק הרגיל שלנו ורמה"ש גרמו לנו להראות פחות טוב היום".

מוניק קורי, המצטיינת של רמלה אמרה: "אני מאוד מאושרת זה היה משחק מאוד קשה, הראינו המון אופי בסוף. 2 דקות לסיום כשפיגרנו שמרנו על קור רוח וזה מה שהביא לנו את הגביע. רמה"ש שיחקה מעולה אבל בדקות המכריעות ידענו מה לעשות כדי לנצח".

"או אלוהים זה היה קשה" אמרה בסיום לייני סלווין רכזת מחזיקת הגביע החדשה. "כמו שכולם אמרו הראנו הרבה אופי וחוסן מנטלי בסיום".

השחקנית אשר הכי רגילה ברמלה להנפות גביע אינה גורביץ שזכתה הערב בגביע השביעי שלה אמרה בסיום. "אני רוצה עוד ועוד תארים, העונה נלך קדימה אבל אני לא רוצה להתחייב על כלום, זה מביא מזל רע".

פלנט פירסון שחגגה תואר ראשון בישראל: "בהחלט היינו בהלם מהפתיחה שלהן היום, זה היה משחק קשה מאד הערב אבל בסוף ניצחנו בעיקר בגלל התעוזה של מוניק קורי. אני כל כך שמחה שאני משחקת עימה באותה קבוצה כי ב-WNBA אנחנו יריבות".

יואל לביא, ראש עיריית רמלה: "עכשיו יש לנו גביע בשביל לשתות יין ממנו ואני מקווה שבהמשך נביא צלחת בשביל הארוחה".

אורנה אוסטפלד, המאמנת המפסידה אמרה בסיום:" אנחנו בעניינים לא נוותר על שום דבר לאורך כל הדרך. רמלה טובה ממנו בכמה פרמטרים, אך אנחנו קבוצה ואני גאה באיך ששיחקנו. השחקניות שלי לא עמדו על הרגליים לקראת הסיום משום שאנו משחקות הרבה לאחרונה, בשבילי הן ניצחו. בסוף כבר לא הגיע לנו חמצן למוח אבל זה הכדורסל ובכדורסל מישהו צריך להפסיד".

לימור מזרחי: "כולנו  נפלנו מהרגליים בסוף ואני שמחה מאוד. לירון כהן היא רכזת מצויינת וצריך לתת לה את כל הקרדיט למרות ההפסד שלהן".

רבע ראשון: רמה"ש מפתיעה

המשחק נפתח עם הגנה אגרסיבית של שני הצדדים, כאשר רמלה מוליכה בנקודה אחרי 3 דקות ברבע. לני סאלווין מרמלה עם פתיחת משחק מצויינת העלתה את רמלה ליתרון 7:9 עם מהלך של סל ועבירה. רמה"ש לא נשברה ועם ריצה של 0:6 עלתה ליתרון של 9:13. מוניק קורי עם חמש נקודות רצופות החזירה את היתרון לרמלאיות. רמה"ש שוה הצליחה לברוח לרמלאיות על סף סיום הרבע ונקודות של מאביקה ו-וידוביץ החזירו את היתרון לרמה"ש. ג'ניפר פליישר עם מהלך של סל ועבירה קבעה 16:20 לרמה"ש בסוף הרבע הראשון.

רבע שני: רמלה חוזרת

רמה"ש פתחה באותה מגמה גם את הרבע השני עם 4 נקודות רצופות. פירסון קלעה סל ראשון לרמלה רק אחרי 3 דקות ברבע וקבעה 18:24 לרמה"ש. רמה"ש המשיכה להחזיק ביתרון שלה למרות התעוררות של מוניק קורי מרמלה, אך לימור מזרחי שמרה על רמה"ש ביתרון של 27:33, 2 דקות לסיום המחצית. אלי רבי לקח פסק זמן ורמלה עם ריבאונד התקפה אגרסיבי הצליחה לרוץ ל-0:6 ולרדת להפסקה בשיוויון 33.

רבע שלישי: צמוד צמוד

רמה"ש לא ויתרה על ההובלה במשחק הזה ופתחה לעצמה יתרון 35:39 אחרי 3 דקות ברבע השלישי בזכות יכולת מצויינת של דיאנה ג'קסון ומאביקה. המשחק המשיך להיות צמוד כאשר רמה"ש שומרת על פער ממוצע של שלוש נקודות. פלאנט פירסון מרמלה החלה לקחת מנהיגות לקראת סוף הרבע ושלשה של סאלווין צימקה את הפיגור של רמלה לנקודה בלבד, 44:45. דיאנה ג'קסון החזירה עם שלשה משלה וקבע 44:48 לרמה"ש. לאטויה תומאס מרמלה הגיבה עם חמש נקודות רצופות ורשמה מהפך 48:49 לרמלה בסוף הרבע.

רבע רביעי:  רמלה מנצחת

פלאנט פירסון התכבדה עם הסל הראשון ברבע המכריע והעלתה את רמלה ליתרון שלוש נקודות. דיאנה ג'קסון לא נבהלה והשוותה את המשחק עם שלשה שנייה שלה. רמה"ש הצליחה לעלות ליתרון בזכות נקודות של לימור מזרחי, אך פלאנט פירסון דאגה להחזיר את היתרון לרמלה מהקו כשקבעה יתרון 54:55. רמלה שוב עלתה ליתרון בזכות סל של מוניק קורי. קורי השלימה עוד שתיים מהקו וקבעה יתרון 56:59 לרמלה. רמה"ש יצאה להתקפה קריטית אך מוניק קורי חטפה כדור מדיאנה ג'קסון והעלתה את רמלה ליתרון 56:61, 3.53 לסיום המשחק.  ג'קסון פיצתה על איבוד הכדור שלה והחזירה את רמה"ש למשחק עם עוד של חשוב. מוואידי מאביקה עם שלשה ענקית קבעה שיוויון 61. 

רמה"ש נכנסה לטירוף ועוד של ועבירה של לירון כהן השלים ריצת 0:8 של רמה"ש, שהעניקה לה יתרון 61:63 מאמנה הזועם של רמלה אלי רבי, חטף עבירה טכנית ורמה"ש עלתה ליתרון של 61:65. מוניק קורי ופלאנט פירסון עם 5 נקודות רצופות שוב הפכו את התוצאה וקבעו יתרון 65:66 לרמלה! לירון כהן החטיאה בהתקפה הבאה ופלאנט פירסון קבעה 65:68 לרמלה, דקה לסיום המשחק. רמה"ש איבדה את הראש ומוניק ולאטויה תומאס קבעה מהקו 65:69 לרמלה. לימור מזרחי עם מהלך גדול של סל ועבירה צימקה את הפיגור לנקודה בלבד. רמה"ש ביצעה עבירה על מוניק קורי שהוסיפה עוד שתיים מהקו. רמה"ש יצאה להתקפה קריטית בפיגור 3, אך לירון כהן החטיאה שלשה, 10 שניות לסיום. אינה גורביץ קלעה 2 מהקו וקבעה ניצחון 68:73 לרמלה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק