חברה של כבוד

מגיע למכבי חיפה לעבור את אספניול. היא גילתה עליונות ברורה מול קבוצה שממש לא זילזלה ובחוץ תהיה לה הזדמנות לכבוש. טור מיוחד מאת עובד קראוס

יום חמישי 08 מרץ 2007
עובד קראוס
 יותר מהתוצאות, יותר מההישגים והרבה יותר מהכבוד לכדורגל הישראלי, מביאה מכבי חיפה בהופעתה העונה בגביע אופ"א ניחוח של התחדשות. לא עוד תצוגות שיא ודרמות, לא עוד תוצאות בזכות התלהבות או זלזול מצד היריב. מכבי חיפה, לא ביום גדול, פשוט מציגה עליונות טקטית מול אספניול שממש לא זילזלה בירוקים ונוסעת לברצלונה עם הרבה כבוד ואמונה.

אין קבוצות בגביע אופ"א שיכולות להביס את מכבי חיפה וגם בליגת האלופות הן מעטות. רוני לוי בנה בחיפה קבוצה אירופית לכל דבר, עמידה בפני לחצים ויריבות עדיפות וחכמה טקטית והגנתית יותר מכל קבוצה אחרת לפניה.

אספניול קבוצה חזקה מאוד שבתחזיות המוקדמות סומנה כמי שתגיע לפחות עד חצי גמר המפעל. חיפה כמעט וביטלה אותה או כמו שאמר מאמן הקטאלונים בסיום המשחק, כי זו לא תוצאה רעה והיריבה חזקה כפי שהוא ציפה.

בגומלין יהיה לחיפה הרבה יותר קל. אספניול תפתח את המניפה ההגנתית שלה כדי לכבוש והירוקים יקבלו לא מעט הזדמנויות להבקיע. 

אני רואה תיקו עם שערים בברצלונה שמעלה את חיפה לרבע-הגמר. מגיע לה. מגיע לה אפילו יותר, מגיע לה ללכת כמעט עד הסוף. אולי היא אפילו נושאת בתצוגותיה האירופיות את כרטיס הכניסה של הכדורגל הישראלי לקדמת הבמה האירופית. 

הטור המלא מתפרסם באזור 'טורים אישיים'

צילום: יותם רונן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק