מתברר שבליגת העל אפשר להרוויח מיליונים

ההתאחדות לכדורגל תעניק העונה תמריצים כספיים מיוחדים לקבוצות. בין החידושים: תוספות כספים לקבוצות עבור העדפת שחקנים ישראלים על פני זרים; תוספות כספים על מספר השידורים בטלוויזיה והרייטינג; תוספות כספים לקבוצות ההוגנות

יום שישי 19 אוגוסט 2011

לקראת פתיחת עונת הכדורגל 2011/12 בליגת העל (ליגת ווינר) ובליגה הלאומית, ההתאחדות לכדורגל חושפת נתונים כספיים מעניינים על עבודתה למען הכדורגל בישראל.

 בין החידושים: תוספות כספים לקבוצות עבור העדפת שחקנים ישראלים על פני זרים; תוספות כספים על מספר השידורים בטלוויזיה והרייטינג; תוספות כספים לקבוצות ההוגנות.

כך מחולקים הכספים בליגת ווינר:

כספים ללא קשר למיקום
: כל 16 הקבוצות בליגת ווינר יזכו לתשלום של 2.2 מיליון ₪ עבור זכויות השידור, ועוד 100 אלף ₪ מההכנסות מאלבום תמונות השחקנים (סופרגול). כמו כן תקבל כל קבוצה מינימום של 2 מיליון ₪ בזכות הסכם החסות החדש שההתאחדות לכדורגל חתמה עם המועצה להסדר הימורים בספורט. בסה"כ, המינימום שתקבל כל קבוצה יהיה 4.3 מיליון ₪.


תוספת תשלומים לפי מיקום: הקבוצות במקומות 1-8 זוכות בנוסף לכך לתשלומים על מיקום והישגיות. הקבוצה שתזכה באליפות תזכה לקבל עוד 2.2 מיליון ₪, סגנית האלופה תזכה ל- 1.8 ₪. מענקים נוספים לפי מיקום: מקום 3 – 1.4 מיליון ₪, מקום 4 – 1.1 מיליון ₪, מקום 5 – 900 אלף ₪, מקום 6 – 800 אלף ₪, מקום 7 - 600 אלף ₪, מקום 8 - 400 אלף.

תוספת תשלומים לפי שידורים ורייטינג: הסכם החסות החדש עם המועצה להסדר הימורים בספורט מבטיח תוספת תשלום לקבוצות שמשחקיהן ישודרו במסגרת המשחק המרכזי בערוץ 1. גובה התשלום הוא לפי מספר המשחקים שהקבוצה משודרת והרייטינג שהמשחקים ישיגו.
הצפי הוא שהקבוצות הגדולות יגדילו כתוצאה מכך את הכנסתן, מהמינימום של 2 מיליון ₪, עד לרמה של בין 3.5 ל-4 מיליון ₪. גם קבוצה שלא שייכת לקטגוריית הגדולות שתצליח בעונה הבאה, כפי שעשו למשל הפועל קריית שמונה או מכבי נתניה בעונה שחלפה, תגדיל את הכנסותיה ועשויה להגיע ל-3 מיליון ₪.

תמריץ עבור העדפת שחקנים ישראלים: לכל קבוצה בליגת ווינר יש אפשרות לרשום חמישה שחקנים זרים. כל קבוצה תקבל סכום של 100 אלף ₪ על כל מקום של שחקן זר שהיא לא ניצלה, עד לסכום של 300 אלף ₪. 

ולסיוםף תמריץ להגינות: הקבוצות ההוגנות בליגה יזכו לתשלומים נוספים, עד לסכום של 750 אלף ₪.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק