מצ'באן יוביל לניצחון נוסף?

המשחק שיפתח את הבית הישראלי היום באליפות אירופה בליטא יהיה בין לטביה וסרביה. הסרבים יסמכו על המצטיין במשחק מול איטליה, מילאן מצ'באן ממכבי ת"א. בלטביה מקווים להתאושש מההפסד לצרפת

יום חמישי 01 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

לטביה וסרביה מסומנות כ-2 נבחרות שישראל יכולה לעבור בדרך לשלב הבא במשחקי אליפות אירופה בכדורסל, שהחלו אתמול בליטא. לכן, לא כ"כ ברור בעד מי יהיו היום השחקנים הישראלים. מה שכן ברור הוא שתורת הסיכויים של ישראל תהיה ברורה הרבה יותר אחרי המשחק שיפתח היום בבית ב' בין לטביה וסרביה.

סרביה פתחה את הטורניר בניצחון 68:80 על נבחרת איטליה, ניצחון שהושג בעיקר בזכות רבע אחרון של הסרבים. בנבחרת המנצחת המצטיין היה מילאן מצ'באן, שחקן מכבי ת"א שקלע 14 נקודות וקטף 8 כדורים חוזרים. גם מילנקו טפיץ' ומילוש תאודוסיץ' הצטיינו עם 15 נקודות כ"א.

לטביה נלחמה מול צרפת, אבל לבסוף הפסידה 78:89. הנבחרת הצעירה בטורניר הציגה את יאניס בלומס שהדהים עם 32 נקודות והוסיף 6 אסיסטים. אבל לבדו הוא לא הספיק מול טוני פארקר וחבריו.

דושאן איבקוביץ', מאמן נבחרת סרביה אמר: "ידענו שמצ'באן שחקן צעיר אבל היה ברור לנו שהוא יכול להיות עבורנו הערך המוסף. בכל מקרה אנחנו תמיד יכולים לסמוך על טפיץ', שהוא מאוד חשוב לנו בסגל. אני מצפה למשחק קשה מול לטביה, בטח עכשיו שברור שהם לא יכולים להרשות לעצמם הפסד נוסף".

לנבחרת הישראלית עדיף שלטביה תפסיד את המשחק, מתוך הנחה שהיא תתקשה להתמודד עם סרביה בכושרה הנוכחי. להערכתנו זה גם מה שיקרה היום בצהריים, כיוון שלטביה לא טובה מספיק בשביל להתמודד עם הסרבים שסיימו את הטורניר הקודם במקום השני.

משחק 153: לטביה (15+) - סרביה. ההימור: 2

צילום: EuroBasket 2011

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק