בקרוב הן ייפגשו שוב בגמר?

המלצת WINNER ליורובאסקט: לאחר שנפגשו פעמיים במשחקי ההכנה ולאחר פתיחה מצוינת של שתיהן באליפות אירופה בכדורסל, ייפגשו הערב ליטא וספרד במשחק המרתק עד כה באליפות לקרב על ראשות בית א'

יום ראשון 04 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 ספרד יודעת היטב לאיזה אווירה לצפות כשהיא תפגוש הערב את ליטא בקרב על ראשות בית א' באליפות אירופה בכדורסל. שתי הנבחרות נפגשו בקיץ פעמיים לפני האליפות, במשחקי הכנה וכל נבחרת ניצחה פעם אחת. המשחק שהתקיים בקובנה שבליטא הסתיים בניצחון המארחת על שחקניו של סרג'יו סקריולו 88-76.

"כבר פגשנו אותם בבית שלהם ואנחנו יודעים לקראת מה אנחנו הולכים", אמר סקריולו. "זו נבחרת אינטנסיבית מאוד, יהיה קשה. צריך לפתוח היטב ומהפתיחה לשחק חזק. לנסות בכלל לא לתת להם להגיע להובלה על לוח הנקודות".

טורקיה היתה הקורבן האחרון של ליטא, והפסידה 75:68 במשחק שהתנהל בשליטה בלעדית של המארחים. ריבאונד היתה הנקודה החלשה של הליטאים לפני האליפות, אבל אפילו את הנקודה הזו הם שיפרו ובמשחק הזה הם לקחו 31 כדורים חוזרים מול 30 של הטורקים.

מרטינס פוסיוס הגארד הליטאי אמר: "הניצחון על טורקיה הכניס לנו ביטחון. כיף לנו לשחק מול הקהל הבייתי שלנו ואנחנו רוצים לנצח את ספרד כדי להצהיר על הכוונות שלנו באליפות". ואולם ליטא ספגה מהלומה כאשר נודע שהסנטר שלה מריונאס פטרביסיוס נפצע ויעדר חודש. 

ספרד במאזן מושלם באליפות אחרי ניצחונות על בריטניה, פולין ופורטוגל. אבל אלופת אירופה לא בשיא הכושר. הקפטן שלה, חואן נבארו קלע רק 3 נקודות במשחק האחרון מול בריטניה.

המאזן בין שתי הנבחרות באליפות אירופה עמד על 3-1 לספרדים.  המשחק האחרון בינהן  באליפות, היה לפני שנתיים וספרד ניצחה 70:84. 

הספרדים עד כה לא הרשימו. הקהל יעודד בטירוף ואיתו, יהיה קשה מאוד לספרד מול ליטא. לנו יש הרגשה ששתי הנבחרות האלה ייפגשו שוב באליפות, אולי בגמר.

משחק מספר 60: ליטא (‎+6) - ספרד. ההימור: 1

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק