מעולם לא ראיתי דבר כזה

מנכ"ל מכבי חיפה שלח מכתב חריף לשר לביטחון פנים בבקשה לחקור את התנהגות המשטרה כלפי אוהדי האלופה בטדי. משה בוחבוט תובע את רוני לוי ודורש התנצלות. המאמן ואנדרסון לוועדת משמעת

יום שני 12 מרץ 2007
עדי גלסקה
מנכ"ל מכבי חיפה, איתמר צ'יזיק, פנה במכתב חריף לשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, בנוגע להתנהגות המשטרה כלפי אוהדי מכבי חיפה אמש בטדי.

המכתב נשלח גם למפכ"ל המשטרה, משה קראד, מפקד מחוז ירושלים,  אילן פרנקו, וראשי המחלקה לחקירת שוטרים.

נוסח המכתב: "אני מלווה משחקי כדורגל רשמיים כבר למעלה מחמש עשרה שנים, ומעולם לא ראיתי עוצמות של כוח כפי שבאו לכלל ביטוי מצד שוטרי משטרת ירושלים, ללא אבחנה וללא פרופורציות.
 

"לאחר שנזרק רימון עשן, התנפלו עשרות שוטרים על אוהדי חיפה, ללא ניסיון לבודד את האשמים וללא אבחנה או פרופורציות. אוהדינו הפכו "מטרה" לשמה".

צ'יזיק ואנשי משרדי מכבי חיפה בכרמל, הוצפו מהבוקר במכתבים מאוהדים שנפגעו מפעילותם של שורי מרחב ירושלים. אחד מהם, נער בן 17 המועמד לשרת בשייטת עם גיוסו לצה"ל, סיפר כי הוכה בצורה אכזרית וללא סיבה כלשהי וחטאו היחיד היה שהוא אוהד מכבי חיפה. האוהדים ציינו כי בעקבות ההתנהגות הפראית של השוטרים, כף רגלם לא תדרך יותר באצטדיון טדי.

צ'יזיק דורש בתוקף לחקור את האירועים ביציע בו ישבו אוהדי מכבי חיפה ולמצות את הדין עם השוטרים. הוא גם מביא לידיעת הגורמים שנוכחות השוטרים ביציע האוהדים הייתה יוצאת דופן ומציע שמשטרת ירושלים תפיק לקחים ותנהג כמו בחיפה, שעה שאין נוכחות שוטרים ביציעי האוהדים.
בוחבוט תובע 50 אלף ש"ח מלוי

שופט המשחק משה בוחבוט, תובע את מאמן מכבי חיפה, רוני לוי על סך 50 אלף שקל, זאת בעקבות התבטאויותיו בסיום המשחק בטדי: "אני מוכן לשים כסף שהיה משהו לא כשר במשחק". 

בוחבוט הבהיר שאת הכסף יתרום למאבק במחלת הסרטן.

הבוקר העביר משה בוחבוט את דו"ח השיפוט מהמשחק אמש בו צויין ששאבייר אנדרסון קילל את השופט לאחר שהאחרון החליט על פנדל לטובת בית"ר ואמר: "אתה חתיכת בן זונה". 

עוד צויין כי גם המאמן רוני לוי לא חסך מהשופט ואמר לו בירידה לחדרי ההלבשה במחצית, "אתה אפס" ולכן הורחק ולא עמד על הקווים במחצית השניה.

עוד צויין כי גם עוזרו של לוי, סלובודן דראפיץ', הביע דעתו ואמר לבוחבוט בסיום: "חיסלת אותנו, זה לא יעבור בשתיקה".

רוני לוי  ושאבייר אנדרסון, יועמדו לועדת משמעת בהתאחדות לכדורגל, בעקבות ארועי המשחק אמש בטדי.

נראה שרוני לוי, לו אין עבר משמעתי, יספוג קנס כספי בלבד, כיוון שבדו"ח צויין העלבת שופט ולא צויין "נסיבות מחמירות".

במכבי חיפה יפנו להתתאחדות לכדורגל וידרשו לפסול את שיבוצו של משה בוחבוט ממשחקי הקבוצה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק