חשש לקרינה מנע מהנבחרת לצאת בסגל מלא לרוסיה

נבחרת ישראל בטאקוונדו יצאה בהרכב חסר לאחר שחלק מחבריה החליט לוותר על הטורניר היוקרתי הנערך ברוסיה בשל חשש לדליפה ריו אקטיבית. יש לציין כי החשש הוסר בנתיים

יום שלישי 06 ספטמבר 2011
שלמה חסיד
אליפות רוסיה בטאקוונדו החלה בעיר צ'לבינסק. מדובר באליפות חשובה מדרג A, אליה יצאה משלחת גדולה של נבחרת ישראל. אך למרות זאת,  לא כל חברי המשלחת הישראלית יצאו לתחרות.

בעיר התרחשה יומיים לפני התחרות תאונה בין רכבות נושאות חומר שנחשב לרדיו אקטיבי. החומר, על פי החשש, התפזר ברחבי העיר והאזור ובשל כך קיימת סכנה של קרינה רדיו אקטיבית.

בהתאחדות הטאקוונדו ערבו את משרד החוץ והגורמים הרלבנטיים בשגרירות ישראל ולאחר התייעצות עם הגורמים המקצועיים ביחידה לספורט הישגי הוחלט לאפשר לחברי הנבחרת להחליט מי מהם ייצא לאליפות, למרות שהתברר כי אין שום סכנה להשתתף.  נכון להיום, התברר כי לא מדובר בחומר רדיו אקטיבי אלא בגז ברום.

שלושה ספורטאים מצטיינים, כולם צעירים: מוטי לוגסי,אור חזות ואילן ברגינסקי הצטוו על ידי משפחותיהם להישאר בישראל. אביו של ברגינסקי, יוצא ברית המועצות גם אסר על אחיו של אילן מארק המשמש כאחד משני מאמני הנבחרת להצטרף למסע והנבחרת יצאה מלווה במאמן אחד, יחיעם שרעבי, ולמרות הכל יצא סגל איכותי הכולל את בת אל גטרר, רון אטיאס, לירן מלאכי, אלון אלבוחר ,יובל בוחבוט, אדם סגיר, יוני אדלשטיין, קדן שפריר ויסמין ול. אניה מירקין הפצועה צורפה גם היא למשלחת.

בתחרות עצמה לירן מלאכי נוצח ברבע גמר במשקל עד 58 ק"ג וסיים במקום השלישי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק