גאסול ונוביצקי ראש בראש

אחד המשחקים המעניינים ביותר באליפות אירופה בכדורסל ייערך היום בצהריים, כאשר גרמניה בהנהגת דירק נוביצקי תפגוש את נבחרת ספרד של פאו גאסול, שלאחר שצפה מהיציע בחבריו מפסידים לטורקיה צפוי לחזור לשחק

יום רביעי 07 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
נבחרות ספרד וגרמניה יפתחו היום את השלב השני של משחקי אליפות אירופה בכדורסל הנערכים בליטא, כאשר ייפגשו לאחד המשחקים המסקרנים ביותר שייערכו במסגרת האליפות. שתי הנבחרות שובצו לבית ה', כאשר הן מושכות איתן את תוצאות המשחקים מהשלב הראשון מול הקבוצות שאיתן בבית ואותן הן פגשו בסיבוב הקודם.

לפיכך, מצבה של גרמניה אינו טוב. הגרמנים רשמו הפסדים בשלב הראשון מול סרביה וצרפת, ולכן מדורגת במקום האחרון בבית ה'. גם לנבחרת ספרד ישנה בעיה קלה, מאחר והספרדים הפסידו במשחק מול טורקיה ולפיכך מתחילה את בית ה' במאזן של 1:1.

פאו גאסול סבל במשחק האחרון מפגיעה בקרסול, ולכן נעדר במשחק ההפסד לטורקים, 57:65. גאסול לו ממוצע של 21.8 נקודות למשחק באליפות אמר לפני המשחק מול גרמניה: "יש לי עוד כאבים אבל אני מרגיש יותר טוב, אני לא ארשה לעצמי להפסיד כזה משחק". 

סרחיו סקאריולו, מאמן נבחרת ספרד התייחס גם הוא לפתיחת השלב השני: "לא שמרנו טוב מול טורקיה, לא חטפנו כמעט כדורים ולא סגרנו טוב מתחת לסל. אנחנו חוזרים לרמת המשחק שהצגנו מול ליטא".

המשחק הטוב ביותר של ספרד באליפות היה מול ליטא, ולא סתם סקאריולו מזכיר אותו. ספרד הוליכה במחצית 62:36 מול מארחת הטורניר, ואחרי שניצחה את גרמניה ב-8 מ-10 המפגשים האחרונים ביניהן באליפות אירופה, כולל האחרון שנערך לפני 4 שנים, יקוו הספרדים לרשום ניצחון נוסף על חשבון נוביצקי וחבריו.

הגרמנים כמובן יסתמכו על אותו דירק נוביצקי, אלוף ה-NBA הטרי שמעמיד ממוצע של 20.4  נקודות למשחק באליפות. בנוסף יבנו הגרמנים על זריקות משלוש, לאחר שבשלב הראשון רשמו מחוץ לקשת 41.1 אחוזים. 

נבחרת ספרד כמעט תמיד פותחת טורנירים מהסוג הזה חלש ומגבירה את הקצב בהמשך. הפעם ספרד פתחה את הטורניר בצורה חזקה, ואם הספרדים יחזרו להפגין את היכולת מפתיחת הטורניר - סביר להניח שהגרמנים ייפרדו מאליפות אירופה כבר היום. 

משחק 109: גרמניה (12+) - ספרד. ההימור: 2

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק