ניצחון והדרך לרבע הגמר סלולה

סרביה וליטא סיימו את השלב הראשון של המשחקים עם הפסד בודד. הבעיה היא שההפסד היה עם נבחרות שהעפילו איתן לאותו בית לשלב השני, כך שניצחון הערב במשחק בינהן יהווה מקדמה מצוינת למנצחת, ויהווה בעיה קשה למפסידה

יום רביעי 07 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 ליטא וסרביה ישחזרו הלילה את. הקרב ביניהן על מדליית הארד באליפות העולם בשנה שעברה, בערב הפתיחה של בית ה' בשלב השני של אליפות אירופה.

סרביה רוצה להתאושש מההפסד לצרפת ביום שני בסיום הסיבוב הראשון ומאמנה דושאן איבקוביץ׳ אמר: ״הם חטפו 19 כדורים וניצלו את זה לנקודות קלות. ננסה לתקן את זה״. לסרביה היה זה ההפסד היחיד בשלב הראשון.  ליטא, גם היא עם הפסד אחד בלבד בשלב הראשון,  מול האלופה ספרד, מקווה שהאווירה הביתית בוילנה תביא לה ניצחון. 

על פי חוקי האליפות, 3 נבחרות מכל בית עולות לבית חדש ו"לוקחות" עימן את המאזן מהבית הקודם, רק מול הקבוצות שהעפילו גם הן לשלב השני. לפיכך, סרביה וליטא פותחות את בית ה' עם ניצחון והפסד. מי שתנצח הערב תבטיח מעשית את העלייה לרבע הגמר. האכזבה הגדולה היא של סרביה שהפסידה רק בהארכה לצרפת 97:96 ובכך סיבכה את עצמה בשלב השני של המשחקים.

כאמור, בשנה שעברה ליטא ניצחה 88:98 את סרביה  בקרב על הארד באליפות העולם, השנה שתי הנבחרות רוצות את התואר האירופי. שרונאס יאציקבציוס,  הליטאי אמר: ״זו ההזדמנות האחרונה שלי לזכות בתואר לעייני הקהל הבייתי. לא נפספס את זה״. 

מילוש תאודוסיץ׳ הסרבי הצעיר ענה: ״אנחנו בשלים ליטול את ההובלה ביבשת, ונוכיח את זה הערב״.

משחק מספר 128: סרביה (‎+2) - ליטא. ההימור:2

צילום: GETTYIMAGES 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק