במקרה הטוב הם סתם צבועים

בזה אחר זה הגנו בשבוע האחרון שחקני הנבחרת על המאמן לואיס פרננדס, למרות שגם הם אמורים לדעת שמדובר בפארודיה מהלכת. אם הם לא צבועים, אז מדובר סתם בחבורה של אנשים חסרי מושג

יום חמישי 08 ספטמבר 2011
דורון ברגר
אין כמעט אדם שקשור לכדורגל הישראלי שלא הבין כבר מזמן שלואיס פרננדס הוא לא בדיוק דמות שראויה לאמן את נבחרת ישראל. מגדול עד קטן, ממקורב עד עיתונאי, מאוהד עד קולגה, מפרשן ועד שדר, משחקן עבר לכוכב עולה, לכולם ברור שפרננדס עשה כאן סיבוב יפה בשנה האחרונה וכל קשר בינו לבין רצינות באימון נבחרת ישראל, מקרי בהחלט.

אין כמעט, אבל יש כמה שחושבים אחרת. בזה אחר זה החלו שחקני הנבחרת, בעיקר הבכירים שבהם, להגן על המאמן הלאומי. פעם זה יוסי בניון, פעם דודו אוואט, פעם תמיר כהן, פעם טל בן חיים ועוד רבים ואחרים משחקני הסגל טענו באופן זה אחר, כי לואיס פרננדס אינו אשם בביזיון שהתרחש כאן בשנה האחרונה.

קל למצוא את הסיבות להתבטאויות האלה. פרננדס תמיד הגן על השחקנים שלו. להבדיל מקודמיו, לא שמענו ממנו מעולם מילה אחת רעה על שחקן זה או אחר. פרננדס רב עם התקשורת, עם לוזון, עם חלק מצוות הניהול של הנבחרת, רק לא עם השחקנים. האווירה היתה של שכונה, הזימונים היו בסיטונות, אבל מה זה אכפת לדודו אוואט, שלמרות שספג שער כמעט בכל משחק בו עמד ב-4 השנים האחרונות, אין לו מתחרים על אפודת השוער הראשון.

מה שמכעיס בעיקר הוא שלא מדובר בשחקנים צעירים שלא יודעים אימון רציני מהו. דודו אוואט התאמן אצל בכירי מאמני הכדורגל בישראל, ובשנים האחרונות התאמן אצל לא מעט מאמנים בספרד. יוסי בניון התאמן אצל בכירי המאמנים בעולם, גם טל בן חיים ותמיר כהן עברו אצל טובי המאמנים בארץ ובחו"ל. ליאור רפאלוב מכיר היטב את שיטות הפעולה של מאמנים כמו אלישע לוי, רוני לוי ואחרים.

 פשוט מטריף את המוח לחשוב שהשחקנים האלה, למדו מהי נבחרת ישראל מדמות כמו זאב זלצר, מקצוען בכל רמ"ח איבריו, ואחרי זה הם מעיזים לטעון שפרננדס ראוי למדי המאמן הלאומי.

מתברר ולא בפעם הראשונה כי חלק משחקני הנבחרת הם או צבועים, כי הם לא מעיזים להגיד את האמת. ויש גם אפשרות נוספת - זה מה שבאמת חושבים חלק משחקני הנבחרת, אז מדובר סתם בחבורה של אנשים לא חכמים במיוחד, שבאמת אין סיכוי שתגיע אי פעם לטורניר גדול זה או אחר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק