מי יעצור את מקאלב? אולי גיאורגיה

המלצת WINNER ליורובאסקט. גיארוגיה ומקדוניה יפתחו את השלב השני באליפות אירופה במשחק בינהן. ניצחון מקדוני, יוביל אותם את שלב רבע הגמר. אבל גיאורגיה כבר הוכיחה כי היא מסוגלת להפתיע

יום חמישי 08 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

גיאורגיה ומקדוניה  ייפגשו בשעה 15:30 במשחק שיפתח את בית ו' באליפות אירופה. מקדוניה עלתה לשלב השני עם ניצחונות לזכותה בבית ו', ואילו גיאורגיה במצב של שני הפסדים, ובכל זאת אין פייבוריטית ברורה במשחק הזה.

ניצחון של שחקני מקדוניה יביא אותם קרוב למטרה הגדולה שלהם - רבע הגמר, בעוד שהפסד גיאורגי ירחיק אותם מהמטרה הזו, אבל עדיין קשה להמר על המשחק הזה. מקדוניה הגיעה לוילנה לשלב ב' של האליפות עם מומנטום מצוין  של ארבעה ניצחונות רצופים בבית המוקדם, אבל עושה רושם שיהיה להם קשה לייצר ניצחון נוסף - חמישי רצוף.

בו מקאלב, המתאזרח האמריקני של מקדוניה, נמצא בכושר מעולה  ושומר על ממוצע של 17 נק' במשחק, כשבמשחק האחרון, מול בולגריה,  היה לו אחוז מדהים של 44 אחוז מהשדה. ליד מקאלב נמצא ולאדו אילייבסקי שמשלים אותו באופן אבסולוטי. אבל הכוח האמיתי של מקדוניה הוא בגבוהים - פרו אנטיץ', פרדרד סמרדינסקי וטודור גסבסקי יוצרים טריו אימתני וחזק עם ממוצע גובה 2.08 מטר.

לגיאורגיה היו עליות וירידות בבית הקודם. הסנטר הגיאורגי, זאזה פצ'ולה, עלול להחמיץ את המשחק, וזה עלול ליצור בעיה לגיאורגיה מול טריו הגבוהים של מקדוניה. אלא שגיאורגיה כבר הוכיחה מול רוסיה ואוקראינה שגם ביום רע של פצ'ולה הם מסוגלים לשחק היטב. ויקטור סניקדזה ומאנו מרקושוילי ינסו לנצל את נקודות התורפה של מקדוניה.

גיאורגיה מופיעה לראשונה באליפות אירופה, כך שבמסגרות הגבוהות הנבחרות הללו טרם נפגשו, אם כי ב-2006 הן נפגשו פעמיים וכל נבחרת ניצחה משחק אחד.

בו מקאלב, המקדוני, אמר: "אנחנו מכבדים את גאורגיה אבל יהיה כישלון אם לא ננצח". מאנו מרקושוילי, הגרוזיני, הוסיף: "עם הרבה לב ונשמה ננצח אותם ונעשה צעד ענק לרבע הגמר".  

להערכתנו, מקדוניה מסוגלת לנצח, אבל בכל מקרה תתקשה לעשות זאת.

משחק מספר 165: גיאורגיה (‎+7) - מקדוניה. ההימור: 1

צילום: אתר יורובאסקט

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק