סלובניה ויוון בקרב על רבע הגמר

שתי הנבחרות שסיימו את השלב הראשון באליפות אירופה עם הפסד אחד אותו גררו לשלב השני, ייפגשו ביניהן למשחק האחרון של הערב. המנצחת תבטיח באופן מעשי את הכרטיס לשלב הבא

יום חמישי 08 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
סלובניה ויוון הן שתיים מהנבחרות היותר מפתיעות באליפות אירופה בכדורסל הנערכת בליטא. שתי הנבחרות שיפגשו הערב (21:00)  סיימו את שלב המשחקים הראשון עם הפסד אחת כל אחת. נבחרת יוון הפסידה למקדוניה המפתיעה וסלובניה הפסידה בנקודה אחת במחזור המשחקים לרוסיה של דיוויד בלאט, 64:65.

העובדה ששתי הנבחרות העפילו לשלב הבא לא מפתיעה איש, אולם מה שמפתיע היא דווקא היכולת. נבחרת יוון הרשימה מאוד כשניצחה בהפרש של 20 נקודות את פינלנד ובהפרש של 16 נקודות את מונטנגרו. גם סלובניה ניצחה את כל משחקיה בקלות, וכאמור כמעט והצליחה לנצח גם את רוסיה החזקה.

שתי הנבחרות שוות פחות או יותר ביכולתן. יוון סיימה את השלב הראשון עם ממוצע של 72 נקודות למשחק מול 71.2 נקודות למשחק של סלובניה. השחקן הבולט ביותר בנבחרת יוון עד כה הוא אנטוניוס פוטסיס, שקלע עד כה ממוצע של 13 נקודות למשחק והוריד 3.4 כדורים חוזרים. מנגד, הציגו הסלובנים את אראזם לורבק שסיים את השלב הראשון עם 12.6 נקודות למשחק, 5.6 כדורים חוזרים ו-2 אסיסטים למשחק. 

השתיים נפגשו בכל אחד ממשחקי היורובאסקט האחרונים. באליפות האחרונה ב-2009 נפגשו בקרב על המקום השלישי, ואז יוון ניצחה בהפרש של נקודה - 57:56. בשנת 2007 נפגשו השתיים בשלב רבע הגמר וגם אז ניצחה יוון בנקודה, 63:62. באליפות אירופה 2005 נפגשו שתי הקבוצות בשלב הבתים ואז ניצחה סלובניה 68:56.

מוטב לסלובנים שלא יגידו למשחק צמוד גם הפעם. הסלובנים עלולים למצוא את עצמם בבעיה אם היוונים יחליטו לשלוח אותם אל הקו. לנבחרת סלובניה אחוז מחריד של 68.6 מקו העונשין, אחוז נמוך בטח בהתייחס לכך שמדובר באליפות אירופה ובקבוצה ששחקניה גדלו והתחנכו במה שהיה פעם השלטון היוגוסלבי.

מאחר ששתי הקבוצות פותחות את השלב השני של המשחקים במאזן זהה של ניצחון והפסד, הרי שניצחון הערב של אחת מהן יוביל אותה כמעט בוודאות אל השלב הבא בעוד שהמפסידה תמצא את עצמה בבעיה לא פשוטה כלל. 

בכל מקרה, היוונים בנו מתחילת הטורניר על זכיה באחד מ-6 המקומות הראשונים אשר מקנים כרטיס למשחקי האולימפיאדה בקיץ הבא. בארבע אליפויות אירופה האחרונות סיימה יוון תמיד במקום החמישי ומעלה, ואיש לא יהיה מוכן להסתפק הפעם בפחות. סלובניה, שעדיין נבחרת חדשה יחסית באירופה, סיימה במקום הרביעי ב-2009 ולמעשה מגלה שיפור מאליפות לאליפות לאחר שסיימה בהתאמה את שלושת האליפויות שלפני כן במקומות השביעי, השישי וה-12.

יאקה לקוביץ', שחקנה של סלובניה אמר לקראת המשחק: "אנחנו יכולים להשיג המון מניצחון על יוון אבל אסור לנו להיות אובססיבים על המשחק הזה. מדובר בטורניר ארוך, היו לנו הרבה משחקים לפני יוון ויהיו משחקים עוד אחרי יוון. ליוונים סגל שחקנים נהדר אבל לא מדובר כאן בסגל הטוב באירופה. הבעיה שלנו תהיה בעיקר מול ההגנה היוונית, ללא ספק אחת הטובות באליפות כאן בליטא".

משחק 196: סלובניה - יוון(1+). ההימור: 2

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק