הדרך לחצי הגמר תלויה במשחק הזה

הנבחרת הצרפתית מנפטזת על העפלה לחצי גמר היורובאסקט, וכדי לזכות ביריבה נוחה יודעים הצרפתים שעליהם לסיים באחד מ-2 המקומות הראשונים בשלב הנוכחי. הערב מול המארחת ליטא יכולים טוני פארקר וחבריו להבטיח זאת

יום שישי 09 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
 לשחקני נבחרת צרפת יש חלום והוא להעפיל לפחות לחצי גמר אליפות אירופה בכדורסל, הנערכת הקיץ בליטא. כל חובבי הכדורסל בצרפת רוצים לפצות את עצמם על הטורנירים האחרונים בהם השתתפה הנבחרת.

באליפות אירופה 2007 הפסידה צרפת לנבחרת רוסיה בשלב רבע הגמר. בשנת 2009 התאכזר שיבוץ המשחקים אל הצרפתים ונבחרת הטריקולור הפסידה מול צרפת כבר בשלב רבע הגמר. בשנה שעברה, באליפות העולם בטורקיה, הגיעה צרפת רק אל 8 הגדולות - מעט מדי בשביל נבחרת שהכוכב שלה הוא אחד הרכזים הטובים בעולם.

הערב יפגוש טוני פארקר את הנבחרת המארחת של האליפות, נבחרת ליטא. צרפת עד כה בכושר פשוט מצוין בטורניר. שחקניה קולעים בממוצע 87.6 נקודות למשחק והבעיה הגדולה שלהם כרגע היא שמייקל גלאבל נפצע במשחק הניצחון מול טורקיה והוא ייעדר מהמשחק הערב, וככל הנראה גם מהמשחק הבא מול ספרד.  

נבחרת ליטא ניצחה לפני יומיים את סרביה, 90:100, במה שללא ספק היה המשחק הטוב ביותר של המארחת עד כה בטורניר. מנטאס קלניטיס קלע 19 נקודות וביחד עם יונאס ולנצ'יונאס שקלע 18 נק' השיגה ליטא את הניצחון החמישי שלה בטורניר, לאחר שניצחה את כל משחקיה בשלב המוקדם למעט המשחק מול ספרד.

הליטאים כרגע מחזיקים במאזן של 1:2 בשלב הנוכחי, וניצחון הערב יבטיח להם כמעט סופית את הכרטיס לרבע הגמר. שתי הנבחרות נפגשו ביניהן עד כה 8 פעמים - ליטא רשמה 5 ניצחונות, האחרון שבהם בשנה שעברה באליפות העולם, 69:55.

האם צרפת תספוג הערב הפסד ראשון? ספק גדול אם כך יהיה. צרפת, כמו ספרד, היא הנבחרת המרשימה ביותר עד כה בטורניר, והליטאים נהנים אמנם מהקהל המקומי שממלא את האולמות, אך הערב הם יתקשו ויספגו הפסד נוסף.

משחק 27: ליטא - צרפת (2+). ההימור: 2

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק