הליטאים בונים על הקהל

המלצת WINNER לאליפות אירופה בכדורסל: ליטא מארחת האליפות מקווה שהקהל ידחוף אותה לשלב רבע הגמר, כשהיא תפגוש הערב את גרמניה של נוביצקי. האחרון אמר: "הקהל הליטאי הוא פקטור חשוב"

יום ראשון 11 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

 ליטא, מארחת האליפות, מגיעה למשחק האחרון בבית השני כשהיא יודעת שהפסד יסיים עבורה את קמפיין אליפות אירופה מוקדם מהצפוי. בשני משחקיה האחרונים בוילנה היא רשמה ניצחון על סרביה והפסד לצרפת במשחק האחרון, 73-67, כך שבוודאי הערב כל תוצאה אפשרית, למרות יתרון הביתיות ואולי על אף שנבחרת ליטא נחשבת לאיכותית יותר.

גרמניה מגיעה אחרי ניצחון דחוק על טורקיה במשחק האחרון, 73-67. הנבחרת של נוביצקי צריכה גם היא לנצח כדי להעפיל לשלב רבע הגמר. נוביצקי קלע במשחק האחרון 19 נק' וכריס קמאן הוסיף 20. בגרמניה יודעים שהערב זה יהיה סיפור אחר. "הקהל שלהם הוא פקטור חשוב ביותר", אמר נוביצקי. "יהיה משחק מרתק שבו באמת הכול יכול להיות".

גרמניה מעולם לא ניצחה את ליטא, שגברה עליה 4 פעמים. הניצחון האחרון היה לפני ארבע שנים במדריד- 84-80. שרונאס יאסיקביצ'יוס, שכיכב באותו משחק עם 21 נק' אמר: "גרמניה חזקה מתמיד ויהיה משחק חזק מאוד. נקווה לא לאכזב".

לגרמניה היו רק 10 חטיפות מול טורקיה במשחק האחרון, בעוד שליטא חטפה את הכדור 16 פעמים מצרפת במשחק האחרון - כך שהעניין הזה יכול להיות האקס פקטור של המשחק.

אם ליטא תעשה את הדבר הצפוי ותלך על נוביצקי חזק בגנה, היא עלולה לקבל בראש מכריס קמאן שערוך היטב לסיטואציה הזו.

מתנאס קליינטיס הליטאי מהווה עד כה את איש המפתח של ליטא באליפות והוא יכול להיות האיש שייקח אותה על כתפי לרבע הגמר. סטפאן המאן הרכז הגרמני צפוי להיות האיש שינסה להצר את צעדיו. 

משחק 113: ליטא - גרמניה (7+). ההימור: 2

צילום: Getty Images

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק