רוסיה ומקדוניה על ראשות הבית

נבחרת רוסיה עדיין ללא הפסד באליפות אירופה בליטא, למקדוניה הפסד אחד בלבד במשחק הפתיחה של האליפות. הערב השתיים יתמודדו, כאשר המנצחת תבטיח את ראש הבית בדרך לרבע הגמר

יום שני 12 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

ללא ספק שתיים מהנבחרות המרשימות יותר של אליפות אירופה ייפגשו הערב בוילנה, ליטא. זה נכון שנבחרת ספרד ואולי גם צרפת מציגות כדורסל ברמה אחרת, אבל אי אפשר להתעלם מהנתון המדהים שישנה רק נבחרת אחת באליפות שעדיין לא הפסידה - זו נבחרת רוסיה של דיוויד בלאט.

הערב (21:00) מול מקדוניה ינסה דיוויד בלאט להשיג ניצחון נוסף ומשמעותי ביותר לקראת שלב רבע הגמר, כאשר המנצחת הערב בין השתיים תבטיח את ראשות הבית ובכך תזכה להגרלה נוחה יותר, ובוודאי תגיע במומנטום מצוין למשחקי ההכרעה. 

אחרי ההפסד של נבחרת צרפת לספרד, נשארה רוסיה כאמור הנבחרת היחידה שעדיין לא טעמה הפסד באליפות. היא אמנם פתחה את הטורניר בצורה מעט הססנית, אך ככל שמתקדם לו הטורניר הנבחרת של בלאט מציגה כדורסל טוב יותר מיום ליום, כשגם הניצחונות הדחוקים של משחקי הפתיחה הפכו כעת למשחקים חד צדדיים.

הניצחון הגבוה בהפרש 19 נקודות מול פינלנד אולי נראה ריאלי למדי נוכח הפרשי הרמות בין פינלנד ורוסיה, אולם מיד אחריו הגיעה תבוסה נוספת בדמות 16 נקודות הפרש על חשבון יוון, מה שכבר בוודאי הבהיר את התמונה. 

אך לא רק רוסיה נמצאת על הפרקט. מקדוניה כבר הוכיחה לאורך האליפות שהיא לא הגיעה בשביל לשמש תפאורה, ופרט להפסד במשחק הפתיחה של האליפות הם מציגים כדורסל משובח למדי הכולל ניצחונות על נבחרות חזקות דוגמאת קרואטיה, יוון וסלובניה. מקדוניה אולי סימנה לעצמה כמטרה לפני האליפות להגיע לאזור רבע הגמר, אבל כעת היא יכולה להרשות לעצמה לכוון גבוה הרבה יותר.

בעבר רשמו עד כה הצדדים של 3 מפגשים בלבד והמקדונים בוודאי לא יאהבו את הסטטיסטיקה. רוסיה ניצחה את כל שלושת המשחקים - האחרון היה באליפות אירופה 2009, ורוסיה ניצחה 69:71.

הנתון שבהחלט יכול להכריע את המשחק הוא העובדה שרוסיה פרט למשחק אחד, עצרה את כל יריבותיה על 67 נקודות ומטה. לצד זאת, מקדוניה בכל המשחקים בהם ניצחה למעט אחד קלעה למעלה מ-68 נקודות. נתון שבהחלט יכול לשמש כאקס-פקטור.

ויקטור חרייפה הרוסי אמר בקצרה לקראת המשחק: "מקדוניה נבחרת חזקה והיא הוכיחה זו פעם אחר פעם במהלך האליפות, הם נאבקים איתנו על ראשות הבית וזה מציג בצורה הטובה ביותר עד כמה הם מרשימים בנתיים. אנו נתכונן למשחק מולם כפי שעשינו עד עכשיו מול כל היריבות".

משחק 191: רוסיה - מקדוניה (7+). ההימור: 2

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק