תורידו את הידיים מניר קלינגר

המאמן לא אשם שבאר שבע נחלשה בצורה קיצונית והוא דרוש לזמן נוסף על מנת לייצב את הקבוצה. תעזבו אותו בשקט ותתנו לו לעבוד

יום שישי 16 ספטמבר 2011
שלמה חסיד
כל שונאיו של ניר קלינגר קמים עכשיו על הרגליים ומלבים את היצרים. סופרים לניר קלינגר את הימים בבירת הנגב והם מאמינים שהם יקבלו את ראשו על מגש, אחרי שאלונה ברקת תעשה את הטעות ותשלח אותו הביתה.

כולם יודעים שבהפועל באר שבע קשה מאוד ועד בלתי אפשרי להצליח. המאמן התל-אביבי היחיד שעשה פלאים בקבוצה הזאת היה לופא קדוש, שהצליח להתחבר לאוהדים והביא לבאר שבע את הכדורגל היפה שלו.

ניר קלינגר חזר לפני שנה מקפריסין, שם הוא ויתר על קריירה משגשגת כאשר כל קבוצות הצמרת שם התעניינו בשירותיו. אבל קלינגר העדיף לענות לפנייתה של הגברת אלונה ברקת, מתוך מחשבה שהוא יכול להוביל את באר שבע להישגים אם רק יתנו לו לעבוד. בנתיים, בעונה שעברה שוחרר מאור מליקסון בניגוד לדעת המאמן והקיץ שוחררו שחקנים נוספים.

לא יכול להיות שכבר במחזור השלישי ירגיש ניר קלינגר את להב המאכלת, כאילו הוא מאמן שזה עתה עלה מהנוער. קלינגר הוגיח את עצמו בכל מקום שהוא עבד בו - את מכבי תל אביב הוא סחף לאליפות מזהירה בהנהגתו של אבי נמני, ואח"כ ללא האחרון הוא רשם קמפיין מצויין בליגת האלופות. מה שטוב לליגת האלופות, בוודאי מספיק להפועל באר שבע. ברקת צריכה לזכור שאותם אוהדים שקוראים היום לניר קלינגר להתפטר, אלו בדיוק אותם אוהדים שהורידו את גיא עזורי מהכביש לפני כשנה וחצי והם בדיוק האוהדים שיסלקו כל מאמן שיגיע לבאר שבע. כעת אלונה צריכה להחליט - מי מאמן את הפועל באר שבע, היא או האספסוף.

אם אלונה ברקת לא תיתן לניר קלינגר גיבוי אמיתי להמשיך ולהוביל את הפועל באר שבע, היא למעשה נותנת לקהל לגיטימציה לנהל את המועדון, בדיוק כפי שהיה בתקופת אלי זינו ואני לא מאמין שאלונה מעוניינת להגיע לשם.

ניר קלינגר הוא בדיוק מה שהפועל באר שבע צריכה עכשיו. טקטיקן, מאמן חזק שהשחקנים מעריכים. גם אם האוהדים מצביעים ברגליים, זה לא אומר שבעל הבית צריך להצטרף למקהלה. אלונה צריכה להראות לכל הכדורגל הישראלי מה זה ניהול אמיתי ולחדש לניר קלינגר את החוזה כבר עכשיו. ייפוי כח מלא לעשות בקבוצה ככל העולה על רוחו וכך הפועל באר שבע בהחלט תתקדם לפלייאוף העליון.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק