המטרה: להדהים את ספרד

המלצת WINNER לאליפות אירופה בכדורסל: דרך לא קלה עברה סלובניה עד שהבטיחה את מקומה בין 8 האחרונות בליטא. כעת ממתין לה המבחן הרציני ביותר, אלופת אירופה ספרד.

יום רביעי 14 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

שלב רבע הגמר של אליפות אירופה בכדורסל הנערכת בליטא יוצא לדרך, ואין כמו לפתוח את השלב עם הנבחרת הטובה ביותר באירופה, האלופה ספרד שתפגוש את נבחרת סלובניה.

סלובניה תחת המאמן בוזידר מליקוביץ' לא נהנתה מחיים קלים בדרך אל 8 האחרונות. ניצחון על פינלנד במשחק הסיום של שלב הבתים הבטיח להם את המקום ברבע, ובוודאי העלה את מפלס הבטחון לאחר שנקטע רצף של 3 הפסדים.

ארזם לורבק, הכוכב הסלובני מודע ליחסי הכוחות ולכך שלמרות הדרך הארוכה שעברה סלובניה באליפות, כעת מגיע המבחן הרציני הראשון, אולי גם האחרון: "ספרד הנבחרת הכי טובה בטורניר. זו נבחרת עם המון עומק, בקצב המשחק שלהם הם מסוגלים להביס כל יריבה. אנחנו נצטרך להציג שיפור ניכר ביכולת ולשחק כקבוצה". 

לורבק הוא הקלע המוביל של נבחרת סלובניה באליפות, לו ממוצע של 11 נקודות למשחק. נבחרת סלובניה יכולה להתנחם בפרט אחד קטן, אולי מעט שולי לקראת ספרד - סלובניה וספרד נפגשו פעמיים בקיץ האחרון כהכנה לאליפות אירופה, מה שרק יכול להועיל לסלובנים בהכנה לקראת המשחק, על אף שהפסידה פעמיים. על כך אמר לורבק: "המשחקים מולם הקיץ בהחלט יכולים לשרת אותנו, אבל צריך להבהיר שוב - אנו נצטרך להשתפר משמעותית ולהציג יכולת גבוהה".

מהצד השני, מה עוד ניתן להוסיף שלא נאמר על אלופת אירופה, ספרד. אמנם צרפת שיחקה ללא שני הכוכבים הגדולים נואה ופארקר, אך ספרד במחצית השנייה פשוט רמסה את אחת הטוענות לכתר וניצחה 69:96. לספרד זהו היה הניצחון השביעי באליפות לצד הפסד בודד.

במפגשים רשמיים, והיו ארבעה כאלה, סלובניה ניצחה את ספרד פעם אחת בלבד. באליפות אירופה האחרונה ב-2009 סלובניה הפסידה לספרדים בהארכה ובאליפות העולם בשנה שעברה שוב יצאה ספרד עם ידה על העליונה, 80:97.

יאקה לאקוביץ', המועמד השנתי להגיע למכבי תל אביב, תיאר את המפגש כשאמר: "אנחנו נבחרת רגילה בעוד ספרד היא משהו בהחלט יוצא דופן. סופר נבחרת".

משחק 70: ספרד - סלובניה(15+). ההימור: 1

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק