תמיד יש פעם ראשונה

המלצת WINNER לאליפות אירופה בכדורסל: מארחת הטורניר ליטא מעולם לא פגשה את מקדוניה, האנדרדוג שלא מפחד מאף אחד. אחת מהן תבטיח הערב את מקומה בין 4 האחרונות

יום רביעי 14 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 עם סיומו של משחק רבע הגמר הראשון בו משתתפת אליפות אירופה, בשעה 21:00 ייערך משחק רבע הגמר השני בו תפגוש מארחת האליפות ליטא את מקדוניה המפתיעה, מי שד לא מזמן נחשבה לאנדרדוג של התחרות וכעת מסתכלת לכל היריבות ישר בעיניים.

מקדוניה מעולם לא הגיעה לשלב כזה באליפות, אך לרבע הגמר הערב היא הגיעה אחרי אליפות מרשימה. היא תיאלץ להסתדר הערב ללא הענק תודור גצ'בסקי הפצוע - שמקדוניה עדיין לא ניצחה בלעדיו באליפות. גם פרדרג סמרדיסקי ובו מקאלב לא כשירים במאה אחוז, אך צפויים לשחק.

ליטא יודעת שניצחון שווה לא רק כרטיס ל-4 האחרונות, אלא אולי גם זכיה במדליה שתבטיח השתתפות במשחקים האולימפים בלונדון. נכון שליטא פייבוריטית ברורה ולא רק מפני שהקהל המקומי מאחוריה, אך על הליטאים לא לקחת את ההתמודדות הערב כמובן מאליו. מקדוניה הוכיחה ביום שני מול רוסיה כי היא נבחרת עיקשת שנלחמת על כל כדור, ואין לזלזל בה. כזכור, לחניכיו של בלאט הם הפסידו עם הבאזר.

שתי הנבחרות לא נפגשו מעולם בעבר. ליטא מגיעה למשחק אחרי ניצחון גדול, 84-75 על גרמניה של נוביצקי. מקדוניה גם כן אחרי משחק גדול, למרות התוצאה - הפסד 63-61 לרוסיה החזקה.

יונאס ולנסיונאס, הכוכב הליטאי אמר: "משחק קשה מול יריבה עיקשת, אסור לנו למעוד". מרטין דוקוזובסקי מאמן מקדוניה אמר: "כל הלחץ על ליטא שמארחת את הטורניר. נבוא לתת פייט גדול".

ליטא היא הנבחרת ההתקפית ביותר בטורניר וקולעת בממוצע 85 נק' למשחק בעוד שמקדוניה מפגרת אחריה בנתון הזה וקולעת רק 69.6 נק' למשחק. אנו מעריכים כי המעמד יאפשר משחק צמוד יחסית, ובספק אם ליטא תצליח לעבור את הליין.

משחק 80: מקדוניה(+9) - ליטא. ההימור: 1

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק