הקבוצה איבדה ביטחון

מכבי חיפה ערכה מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות מול לרנקה הקפריסאית במסגרת שלב הבתים של הליגה האירופית. אלישע לוי מנסה לספק הסברים ליכולת של חניכיו: "ביטחון זה דבר שמאבדים במהירות, ומצד שני קשה לבנות"

יום חמישי 15 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT

יממה לפני שתפתח את העונה בליגה האירופית, כשתתמודד הערב (חמישי, 22:00) מול לרנקה הקפריסאית, מכבי חיפה ערכה הערב מסיבת עיתונאים לקראת המשחק.

המאמן אלישע לוי פתח את דבריו ואמר: "זה היה שבוע לא פשוט, לא נעים בכלל. במועדון כמו שלנו, כאשר התוצאות לא טובות, במיוחד במשחקי הליגה, זה יותר מאכזב. מכבי חיפה זה מועדון גדול ותובעני, עם קהל גדול שרוצה תוצאות ויכולת טובה. מה לעשות שבכדורגל, הרבה מאוד פעמים, קבוצות גדולות משחקות ביכולת פחות טובה ומאבדות ונקודות".

"לכל קבוצה, בכל שנה, יש עזיבה של שחקנים ויש חדשים שבאים. צריך למלא את השורות, זו מחזוריות, אי אפשר להימנע מזה. לפעמים מתחברים יותר מהר, לפעמים לוקח זמן. לא צריך להשתמש בזה כתירוץ. זו קבוצה טובה, צריך זמן להתחבר. היה לנו מזל רע עם שני הבלמים הזרים שנפצעו".

"ביטחון זה דבר שמאבדים במהירות, ומצד שני קשה לבנות. אם אני מנסה לנתח את הבעיות שלנו, חוץ מפצועים שחסרים, התחלנו לא טוב, הקבוצה איבדה ביטחון. מה שקובע זה התוצאות - ברגע שהן לא טובות, ואנחנו מדברים בסך הכל על תיקו והפסד, אז פתאום הארץ רועשת. אנחנו יכולים להבין את זה, זו מכבי חיפה, אנחנו יכולים להתמודד עם זה וננסה לסדר את זה כמה שיותר מהר".

באשר ליריבה הוסיף המאמן: "אם דיברנו קודם על ציפיות מוגזמות, הרי שעל הנייר לרנקה החלשה בבית, אבל היא העיפה את רוזנבורג, וזו קבוצה מצוינת".

על מערכת היחסים בינו לבין השוער שלו, ניר דוידוביץ': "היחסים בינינו טובים מאוד. כמו בין מאמן לשחקן. אתם עושים יותר מדי רעש וניזונים מחצאי אמיתות. הוא לא שיחק במשחק האחרון מפני שיש לנו שוער טוב מאוד, שראנוב. כאשר אנחנו מתמודדים בכל המסגרות, כל אחד צריך לדעת להיאבק על המקום שלו, לבוא ולקבל את הדקות, ובסופו של דבר הקבוצה זה הדבר הכי חשוב".

יניב קטן הוסיף: "הדברים שיוצאים החוצה זה לא מה שקורה באמת. חדר ההלבשה מצטייר, לצערי, כלא בריא. קרו דברים שאנחנו לא רגילים להם, ובמסגרת הקבוצה אנחנו יודעים לטפל בכל דבר. אנחנו כשחקנים מודעים לדברים שאנחנו עושים פחות טוב, והאכזבה בעיקר היא שאנחנו לא מציגים כדורגל טוב. כשיודעים את הבעיה יותר קל להתמודד איתה. כל שחקן ייתן 200 אחוז נגד לרנקה, נגיע בשיא הריכוז, ואני בטוח שניראה יותר טוב מחר".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק