חייבים להיות מרוכזים 90 דקות

הפועל תל אביב סיימה את הכנותיה לקראת המפגש מול ראפיד בוקרשט בליגה האירופית. המאמן דרור קשטן אמר במסיבת העיתונאים: "בשבת הקבוצה לא שיחקה טוב, בעיקר במחצית הראשונה. באירופה, כשאתה משחק ברמה הזאת, אתה נענש". טועמה עשוי לשחק

יום חמישי 15 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

הפועל ת"א ערכה ביום רביעי מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות שלה ביום חמישי מול ראפיד בוקרשט, במסגרת המחזור הראשון של שלב הבתים בליגה האירופית. 

המאמן דרור קשטן על היריבה: "זו קבוצה עם איכויות של כדורגל, עם שחקנים טובים, עם יכולת פיזית וגם משמעת טקטית. יש לנו דו"ח מלא לגבי שיטת המשחק שלהם, הדברים הטובים שלהם, ובאימון המסכם נערכנו בהתאם לכך. אנחנו יודעים שבאירופה אתה צריך להיות מרוכז במשך 90 דקות, במיוחד במשחקי הבית, כדי לא לספוג, ולקחת את מלוא הנקודות כדי להתקדם קדימה. אני מקווה מאוד שיתפתח משחק ברמה טובה. מקווה שהקהל יהנה מהכדורגל שהפועל תציג. אנחנו נמצאים בבית שאם ננצל את הביתיות, בהחלט אפשר להגיע למצב בו הקבוצה תעפיל שלב נוסף".

"בניגוד לאנשים שחושבים שאני מאמן הגנתי, אז לאורך כל הקריירה, גם בקדנציות הקודמות בהפועל או בקבוצות אחרות, הכדורגל שלי התקפי, ותלוי ברמת השחקן שנמצאת אצלך. היום בהפועל יש רמה התקפית טובה מאוד, וצריך להשתמש בזה מבלי להזניח את החלק ההגנתי".

על היכולת של חניכיו הוסיף המאמן: "בשבת הקבוצה לא שיחקה טוב, בעיקר במחצית הראשונה. באירופה, כשאתה משחק ברמה הזאת, אתה נענש. הדבר החשוב הוא לנצל את השגיאות של היריבה לזכותך, וזה מה שאנחנו משתדלים לעשות".

באשר לפרשת סלים טועמה אמר המאמן: "מישהו שמע שאני לא רוצה את טועמה? הוא עשה את מה שעשה, החלטתי להשעות למספר ימים, והפרשייה תמה. הייתה התנהלות שלא הייתה בסדר, לא רוצה להרחיב את הדיבור, אבל כאחד שמעורה בכל הדברים צריך ללמוד ולא להקדים את המאוחר, אלא לשבת בצורה נכונה, עם חשיבה וראייה נכונה של הדברים כמכלול". 


שלוש שנים ללא הפסד בית

את הדרך לשלב הבתים עשתה הפועל תל-אביב מול קבוצות חלשות מאוד אבל בדרך ממש לא משכנעת. היא ניצחה את ואדוז מליכטנשטיין ואת אקרנאס מליטא 4:0 בבית, אך לשניהם היא הפסידה בחוץ, 2:1 בליכטנשטיין ו-1:0 בליטא. את הליגה פתחה את הפועל ת'א עם ניצחון 4:1 על מכבי פתח תקווה, עם תיקו 1-1 מול בני יהודה ועם ניצחון דחוק במשחק חלש יחסית מול בית'ר ירושלים. 

הרומנים מהצד השני מגיעים למשחק היום אחרי שהדיחו את וורוסלאב הפולנית עם ניצחון 3:1 בחוץ ותיקו 1:1 בבית. את הליגה ברומניה פתחה ראפיד לא רע. אחרי שישה מחזורים היא במקום השני עם 13 נק'. היא מגיעה למשחק היום אחרי תיקו 1:1 מול בראשוב בבית והפסד 2:1 במשחק ידידות מול בולוניה האיטלקית. להפועל תל-אביב יש מסורת טובה בליגה האירופית. 

הקבוצה לא הפסידה בבית במשחק אירופאי מאז נובמבר 2008, אז זו הייתה סט. אטיין. מאז השיגה הפועל ת'א בבית שלוש תוצאות תיקו וחמישה ניצחונות על קבוצות חזקות מאוד כמו סלטיק, המבורג וגם על ראפיד אחרת, ראפיד וינה. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק