דווקא סרביה תעצור את רוסיה?

נבחרת רוסיה, בהדרכתו של דיוויד בלאט, ניצחה עד כה את כל משחקיה באליפות אירופה. סרביה, סגנית אלופת אירופה' מאמינה בכוחה לחזור על ההישג מלפני שנתיים, אז הדיחה את רוסיה ברבע הגמר

יום חמישי 15 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 רבע גמר היורובאסקט מזמן לנו הערב עוד משחק אטרקטיבי בין שתיים מהנבחרות החזקות באליפות, רסוה וסרביה. המנצחת במשחק תממודד בחצי הגמר ביום שישי בערב מול המנצחת במשחק בין צרפת ליוון.

בדיוק לפני שנתיים, שתי הנבחרות נפגשו בשלב הזה, הסרבים ניצחו ב-11 נקודות הפרש ולאחר מכן זכו במדליית הכסף באליפות. המשחק הזה הוא בעל חשיבות היסטורית ויריבות לא מעטה בין שתי הנבחרות. רוסיה זכתה בתואר 14 פעמים בעבר בעוד שיוגוסלביה לשעבר זכתה ב-8 מדליות כסף באליפות.

סרביה פתחה את האליפות הזאת היטב עם ארבעה ניצחונות ברציפות, אבל אז הגיעו שלושה הפסדים רצופים כשהמשחק האחרון הסתיים בתבוסה לספרד. אחר כך הגיע משחק שבו סרביה התאוששה והדיחה את טורקיה 68:67 ועלתה לרבע הגמר.

רוסיה בלתי מנוצחת עד כה באליפות וכבר הוכיחה את יכולתה לנצח משחקים צמודים. סרגיי מוניה כבר קלע פעמיים במאני טיים כדי לנצח משחקים צמודים מול סלובניה ומקדוניה במשחק האחרון, שבו הוא קלע שלשה עם הבאזר כדי להבטיח ניצחון 63:61.

המאצ' אפ של המשחק הוא בין שני הגבוהים - טימוטי מוזגוב הרוסי שמתנשא לגובה 2.15 מ' וינסה להצר את צעדיו של ננאד קרסטיץ' הסרבי, שמוביל את קלעי הנבחרת עם 15.9 נק' למשחק.

מרקו קסלג' הסרבי אמר: "רוסיה הנבחרת הכי טובה בטורניר, אבל יש לנו מה להציע נגדם ונבוא לנצח". סרגיי קירילנקו הרוסי אמר: "יהיה משחק קשה מאוד בין שתי מעצמות כדורסל, אנחנו במומנטום טוב ונרצה מאוד להמשיך הלאה".  

משחק מספר 186:  רוסיה - סרביה (‎+2). ההימור: 1

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק