נקמה צרפתית או עוד חגיגה רוסית

המלצת ווינר לחצי הגמר השני של היורובאסקט: צרפת אומנם התקשתה ברבע הגמר מול יוון והפסידה לספרד, אבל דווקא היא מועמדת לניצחון מול דייויד בלאט שעוד לא הפסיד עם רוסיה. וכל זאת ארבע שנים אחרי שרוסיה הדיחה את צרפת

יום שישי 16 ספטמבר 2011

רוסיה וצרפת ייפגשו הערב במשחק השני של חצי גמר היורובאסקט.  שתי הנבחרות נפגשו לפני ארבע שנים ברבע הגמר במדריד. צרפת הובילה ב-4 נקודות שתי דקות לסיום, אבל קרסה בסיום והפסידה 75:71.

הכח של רוסיה הוא כמובן האול סטאר אנריי קירילינקו שעשה מאזן של 14 נק', 11 ריב', 6 אס', 2 חטיפות ו-4 חסימות בניצחון הגדול על סרביה 77-67 ברבע הגמר.

מאמן הנבחרת דייויד בלאט אמר: "עשינו אליפות יפה מאוד עד עכשיו כשעוד לא הפסדנו, אבל אין לנו זמן לחגוג ואסור לנו למעוד מול צרפת".

צרפת לא שיחקה טוב מול יוון ברבע הגמר וקלעה רק 25 מתוך 56 קליעות מהשדה (44 אחוז), אבל נהנתה ממשחק מזהיר של נאנדו דה קולו שקלע 12 נק' בצי הראשון, בדרך לניצחון 56:64.

רוסיה ניצחה ב-5 מ-8 המפגשים מול צרפת ביורובאסקט, אבל במפגש האחרון בפולין לפני שנתיים הצרפתים ניצחו 69-64. היה זה משחק כמעט חסר משמעות בשלב הבתים. נקמה על 2007? אולי הערב.

הסנטר הצרפתי, ג'ואקים נואה, אמר: "המשחק שקול, תהיה מלחמה על כל כדור, מאמין שאנחנו יכולים לנצח". הפיבוט הרוסי, טימופי מוזגוב, סיכם: "אנחנו רוצים את מדליית הזהב ומוכנים היטב לקרב".

משחק מספר 40: צרפת - רוסיה (‎+2). ההימור: 1

 צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק