ליטא רוצה לשמור על הכבוד

המלצת WINNER לאליפות אירופה בכדורסל: ליטא ויוון ישחקו הערב במפגש על המקום החמישי. ליטא מועמדת לניצחון מול הקהל הביתי והמאוכזב

שבת 17 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
ספק רב אם מישהו בליטא האמין שבמוצאי שבת, ה-17 בספטמבר תשחק הנבחרת המקומית משחק כדורסל. ליטא, על-פי התכניות המוקדמות, הייתה אמורה לשחק אמש במשחקי חצי גמר האליפות, ולא להיות מודחת כבר בשלב רבע הגמר על-ידי מקדוניה.

אבל מפתיעות הן דרכי הספורט וליטא מצאה את עצמה משחקת במוצאי שבת ב"קרב" על המקום החמישי מול יוון הבינונית. 

שתי הנבחרות השיגו את הכרטיס לאולימפיאדה שתיערך בקיץ בשנה הבאה לאחר שרשמו ניצחונות במשחקי הדירוג. ליטא ניצחה את סלובניה, 80:77, ואילו יוון ניצחה את נבחרת סרביה 87:77. יוון כזכור הודחה בשלב רבע הגמר על-ידי צרפת לאחר שהפסידה 56:64.  

שתי הקבוצות לא עברו אליפות דומה. ליטא עברה את השלב הראשון באופן כמעט מושלם, והפסידה רק לספרד אלופת אירופה ובסיבוב השני לנבחרת צרפת, שתפגוש מחר בגמר את אותה ספרד. ההפסד ברבע הגמר היה מפתיע במיוחד והגיע מול מקדוניה. 

גם נבחרת יוון רשמה שלב ראשון כמעט מושלם, אך באופן מפתיע מאוד הובסה מול מקדוניה ובשלב השני הושפלה בהפרש של 16 נקודות מול רוסיה. בשלב רבע הגמר היא כאמור רשמה את ההפסד לנבחרת צרפת הפיינאליסטית.

הקבוצות נפגשו 4 פעמים עד כה ויוון רשמה ניצחון בודד לאורך השנים. המשחק המפורסם ביותר בין השתיים היה זה שבו ניצחה ליטא 78:69, באליפות אירופה לפני 4 שנים. הנבחרת הליטאית תתרכז בעיקר בשמירה על יואניס בורוסיס, שקלע 27 נקודות מול סרביה, אבל ההנחה היא שהקהל הביתי יגיע הערב להיפרד בצורה מכובדת מהנבחרת הליטאית והמארחת תנצח בהפרש גדול.

המאמן הליטאי, קסטוטיס קמזורה אמר לקראת המפגש: "יש לנו עוד משחק אחד לשחק ואנחנו רוצים לסיים את האליפות בטעם טוב. אנחנו צריכים לשחק בשביל האוהדים שהיו איתנו לאורך כל האליפות ומגיע להם שנסיים עם נצחון".

משחק 195: ליטא - יוון (7+). ההימור: 1

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק