מקדוניה ורוסיה בקרב על הארד

מקדוניה ורוסיה רוצות לסיים טורניר כמעט מושלם מבחינתן, עם מדליית ארד בטורניר אליפות אירופה. שתי הנבחרות נפגשו רק לפני שבוע, ואז זה הסתיים בדרמה גדולה. אולי גם הפעם

יום ראשון 18 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
נבחרות רוסיה ומקדוניה לא הצליחו להעפיל לגמר אליפות אירופה בכדורסל, אבל סביר להניח שכל מי שקשור לשתי נבחרות אלו יזכור לטובה את האליפות שמסתיימת הערב בליטא.

עבור רוסיה זה היה טורניר כמעט מושלם. נבחרתו של דיוויד בלאט מסיימת את האליפות עם ניצחונות בלבד, למעט משחק חצי הגמר מול צרפת בו הפסידה 71:79. לפי כן רשמו חניכיו של דיוויד בלאט 9 ניצחונות רצופים, הישג מדהים בכל קנה מידה. 

לגבי מקדוניה, הם בוודאי יזכרו את ליטא 2011 לטובה. המקדונים קיוו להעפיל לשלב השני, אבל סיימו את הטורניר בצורה כמעט מושלמת, בטח מבחינתם. הפסד בודד בשלב הראשון, הפסד לא קריטי לרוסיה בשבוע שעבר והפסד מובן בחצי גמר האליפות מול ספרד.

כאמור, שתי הנבחרות נפגשו בשבוע שעבר אז ניצחה רוסיה 61:63 עם שלשה בשניה האחרונה של מוניה, במשחק שלמעשה לא קבע דבר. בעבר נפגשו הנבחרות 4 פעמים ורוסיה ניצחה בכל המפגשים.

הרוסים זכו באליפות אירופה לפני ארבע שנים, ואחרי שהשתיים הבטיחו את מקומן באולימפיאדה בלונדון בקיץ הבא, כעת הקרב הגדול יהיה על מדליית הארד. מקדוניה מעולם לא העפילה לשלב רבע הגמר עד האליפות הנוכחית, אך היא מזמן לא האנדרדוג שציפו לו. רוסיה תכוון הכי גבוה שאפשר - אם הזהב כבר לא יהיה בידם, אז לפחות שהמקום השלישי.

פרדראג סמארדזינסקי המקדוני אמר לקראת המשחק: "אני מקווה שעשינו את האוהדים שלנו גאים במשחק מול ספרד, למרות ההפסד. נעשה ככל שביכולתנו בשביל להביא להם את מדליית הארד".

משחק 66: מקדוניה‎ (+6) ‎ - רוסיה. ההימור: 1

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק