ויק חוזר לאטלנטה. הפעם בתור כוכב

המלצת WINNER למשחק פוטבול: פילדלפיה תתארח הלילה אצל אטלנטה, במשחק שיעמוד בסימן חזרתו של מייקל ויק אל המגרש של קבוצת נעוריו, כאשר מטרתו לנצל את החולשה של המארחת כדי להשיג ניצחון שני העונה

יום ראשון 18 ספטמבר 2011
מערכת TELESPORT
השם מייקל ויק אומר מעט מאוד לחובבי הספורט בישראל, אבל מדובר באחד משחקני הפוטבול המוכרים בעולם. ויק העמיד בשנים האחרונות במבחן את הנהלת ליגת הפוטבול, שבעצם עומדת נבוכה במעט, מכך שהיא דואגת לקדם ולמתג עבריין פלילי שהצליח להתאושש ממה שהיה אמור להיות סוף הקריירה שלו.

ויק יחזור הלילה (03:20, ESPN) עם פילדלפיה לאצטדיון נעוריו, ורבים תוהים כיצד יקבל הקהל של אטלנטה את הכוכב הגדול של תחילת העשור הקודם. ויק, שנבחר ראשון בדראפט של 2001, הוביל את אטלנטה לשיאים - עד לחצי הגמר האיזורי, אולם לפני 4 שנים הכל התמוטט.

ראשי המשטרה גילו שויק ומספר מחבריו מארגנים תחרויות כלבים אכזריות. מתברר שבביתו של ויק ישנם לא פחות מ-70 כלבים המשתתפים בתחרויות אלימות. בית המשפט גזר עליו 20 חודשי מאסר בפועל וויק נאלץ לשלם קנסות ענק, לשלם חובות אדירים וכשהשתחרר מהכלא לפני שנתיים הוא היה חסר כל, בדיוק כמו בנעוריו.

באטלנטה זעמו. ראשי המועדון אף ביקשו ממנו פיצוי של 17 מיליון דולר בגין הפגיעה בשמה הטוב של הקבוצה וקיבלו 7 מיליון. הערכה הייתה שאחרי השחרור מהכלא, ויק לא יוכל לחזור להיות ספורטאי. אלא שפילדלפיה הסכימה לקלוט אותו בתור קווטרבק שלישי, ואחד ממשחקיו הראשונים היה מול אטלנטה בחוץ, אולם אז אף אחד באטלנטה לא ממש ספר אותו מאחר והיה שחקן לא חשוב בסגל פילדלפיה. אטלנטה הפסידה אז בביתה 34:7, ויק לא היה גורם משמעותי במשחק.

הפעם ויק חוזר ככוכב הגדול של פילדפיה. יש שאומרים כי למעשה מדובר בשחקן הטוב ביותר בליגה כיום.  לפני מספר חודשים קיבל ויק חוזה רב שנתי בפילדלפיה תמורת 100 מיליון דולר, שמרביתו יהיה לטובת החזרת חובות. הוא נחשב לכוכב הגדול של פילדלפיה, שהפכה לאחת המועמדות לזכות בתואר העונה.

פילדלפיה פתחה את העונה מצוין. היא ניצחה לפני שבוע בחוץ את סט.לואיס, 31:13. ויק, אגב, היה בינוני. אבל הסיפור הגדול הוא ההגנה של פילדלפיה שכמעט לא ספגה נקודות גם במשחקי קדם העונה. 

אטלנטה, לעומת זאת,  פתחה את העונה חלש. היא הפסידה בחוץ לשיקגו ברס 12:30 והפסידה גם בשלל משחקי מבחן. מאט ראיין, המחליף של ויק באטלנטה, לא הצליח לבוא לידי ביטוי ונראה אם יצליח לאושש את קבוצתו הלילה במשחק המסקרן. 

ויק אמר לקראת המשחק: "אני לא חוזר הביתה. זה לא הבית שלי. היום זה הבית של מאט ראיין. למרות זאת, אשקר אם אגיד שלא חשבתי הרבה על המשחק הזה. הפעם אני מגיע ככוכב ובאמת מעניין אותי איך הקהל יקבל אותי אחרי כל מה שעשיתי בשבילו".

אטלנטה בביתה יכולה להקשות על פילדלפיה, אבל ההימור שלנו הוא שעם כל ההתלהבות וההתמקדות בויק - פילדלפיה תשיג ניצחון נוסף, בדיוק כפי שעשתה לאורך כל העשור האחרון כאשר מתוך 8 משחקים מול אטלנטה - פילדלפיה ניצחה בשבעה.

משחק 177: אטלנטה פלקונס (2+) - פילדלפיה איגלס. ההימור: 2

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק