גביע הטוטו מעצבן את הלאומית

קבוצות הליגה הלאומית לא ממש יודעות איך להתייחס למחזור גביע הטוטו שיתקיים בימים שני ושלישי, וחלקן יופיעו עם שחקני נוער. מישהו מוכן להמר על התוצאות?

יום שני 19 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 מחזור גביע הטוטו שיערך בימים שני ושלישי. שלושה ימים בלבד מעורר לא מעט תרעומת בקרב ראשי קבוצות הליגה הלאומית.

אחרי שמאמני הקבוצות סחטו את שחקניהם בליגה, ומספר ימים בלבד לפני משחק הליגה הבא - למי בכלל יש ראש לגביע הטוטו?

״אנחנו מתרכזים בליגה ונאלצים להעלות צעירים במשחק גביע הטוטו מול הפועל כפר סבא״, סיפר אהוד בן שושן, מאמנה המצליח של הפועל נצרת עילית, שהדהימה ביום שישי 1:3 את נס ציונה בחוץ. ״יש לי את הפועל ירושלים בשבת בליגה ואני חושב רק על המשחק הזה״.

נצרת עילית תשחק , כאמור, מול כפר סבא, שטרם מינתה מאמן אחרי התפטרותו של גיא עזורי. והמשחק זה הדבר האחרון שמעניין אותם.

״גביע הטוטו בלאומית זה מפעל מוזר״, פוסק לופא קדוש, זקן השבט ומאמן הפועל ירושלים שתשחק מול נס ציונה. ״בליגת העל יש תמריץ כספי, בלאומית אין. לכן נופלים במשחקים תוצאות שקשה מאוד למהמרים לנבא״.

צ׳יקו מגיה, מנכ״ל הפועל אשקלון ממשיך באותו הטון: ״אותנו מעניינת רק הליגה. גביע הטוטו פחות מעניין מטבע הדברים, ואתה לא יכול לדרוש מהשחקנים שהתאמצו בשבת שעברה ויתאמצו בשבת הבאה - לתת את הכול גם באמצע השבוע״.

דוד זיגדון, איש עסקים המקורב למכבי באר שבע: ״הרבה קבוצות בליגה הזאת נלחמות בשיניים כדי לשרוד כלכלית. אם גביע הטוטו היה נותן תמריץ כספי הוא היה גורם לקבוצות להתאמץ. אבל קבוצות שיש להן 12-13 שחקנים בקאדר  רק מפחדות מפציעות מיותרות״.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק