כדורגל משחקים שתי מחציות

גביע אופ"א: מכבי חיפה התפרקה לחלוטין במחצית השנייה (בדיוק כמו בטדי) והובסה 4:0 בברצלונה, מול אספניול המקומית. איבן דה לה פנייה פתח את מסכת הכיבושים, טאמודו, לואיס גרסיה ופנדיאני כבשו גם כן

יום חמישי 15 מרץ 2007
ארז אלטויל

ארבעה ימים חלפו מאז ההתפרקות של חיפה בטדי, והיום בברצלונה (0:4 לאספניול) ראינו שידור חוזר. שלושה שערים של אספניול תוך 8 דקות, דווקא אחרי מחצית ראשונה טובה של חיפה, השאירו את הירוקים המומים. איבן דה לה פנייה, המצטיין במשחק, כבש שער יפהפה מ-25 מ', אשר אחריו נראתה קבוצה אחת בלבד במגרש.

 ההצגות של חיפה בשלבים המוקדמים יותר של המפעל האירופי נבעו בעקר מהגנה חזקה, ששמרה את היריב רחוק מהשער. אבל הערב, הצד השמאלי של ההגנה הירוקה היה פרוץ לחלוטין (וזה הזמן לציין שמגרלשווילי הוא הכל, חוץ ממגן) והשערים השני והשלישי של הקטאלונים הגיעו ממסירות דרך ההגנה החיפנית.

אחרי שהדברים הללו נאמרו, צריך לגשת למחמאות לקבוצה הספרדית. משחק מצויין, מרגל לרגל עם שחקן אחד ענק - איבן דה לה פנייה. דה לה פנייה עשה הערב מה שהוא רצה במגרש, מסר, כידרר ואפילו כבש שער מרהיב. עם כל הכבוד לחיפה, אין ספק מי הקבוצה שראויה לרבע הגמר.

מכבי חיפה: דוידוביץ', חרזי, מגרלשווילי (קייסי, 73), משומר, קינן, רפאלוב (מליקסון, 69), גזל (ארבייטמן, 61), בוקולי, אנדרסון, קטן, קולאוטי.

אספניול: גורקה איראיסוס, דוויד גרסיה (לה קרוז, 68), צ'יקה, צויזס, טורחון, חרקה, מוחה, דה לה פניה (איטו, 75), לואיס גרסיה , פאנדיאני, טאמודו (רופטה, 65).

מחצית ראשונה

כבר בדקה ה-2 הזדמנות ראשונה לחיפאים, אחרי שאיבוד כדור של אספניול במרכז המגרש הפך למתפרצת מהירה. יניב קטן קיבל את הכדור, פרץ באגף הימני והוציא כדור רוחב מצויין, אבל בוקולי פספס בסנטימטרים את הכדור.

בדקה ה-14, ניסיון הגבהה של דויד גארסיה מצד שמאל, שינה כיוון והלך לשער של דוידוביץ', אבל חלף מעט מעל המשקוף.

בדקה ה-23, איבן דה לה פניה בעט כדור חזק ומדוייק לפינה הימנית של שער חיפה, אבל ניר דוידוביץ' היה עירני והליח להדוף בקצות האצבעות לקרן.

בדקה ה-28, רוברטו קולאוטי קיבל כדור על סף הרחבה והשאיר ליניב קטן שבא מאחור. קטן עצר את הכדור ובעט חזק, אבל איראיסוס קלט.

דקה אחת מאוחר יותר, איוון דה לה פניה הוכשל 22 מ' מן השער וניגש בעצמו לבעוט את הכדור החופשי, שחלף קרוב לקורה השמאלית של שער חיפה.

בדקה ה-36 היה זה שוב יניב קטן שפרץ לבדו לרחבה המקומית, אבל בעט רע מאד החוצה. מן העבר השני, בעיטה של לואיס גרסיה מ-16 מ' הסתיימה בהדיפה של דוידוביץ ובהרחקה לקרן.

בדקה ה-41, אי הבנה בהתקפה החיפנית בין קטן וקולאוטי מנע שער חוץ חשוב. ליאור רפאלוב עבר שני שחקנים בצד שמאל של הרחבה והשאיר לקולאוטי. האחרון ניסה להשאיר לקטן, שלא הבין את קולאוטי והכדור הורחק. 

מחצית שנייה

בדקה ה-53, כדור שהוגבה לרחבת חיפה הורחק ע"י חרזי עד איבן דה לה פנייה, שמ-22 מ' בעט טיל לחיבורים והותיר את דוידוביץ' ללא סיכוי, 0:1 אספניול.

בדקה ה-60, טאמודו סתם את הגולל על חלומות חיפה, כשניצל מסירה מצויינת של פנדיאני ויציאה גרועה של דוידוביץ', כדי לכבוש מקרוב ולקבוע 0:2 למקומיים. 

חלפה דקה אחת בדיוק והעתק מושלם של השער השני העלה את אבספניול ל-0:3. הפעם איבן דה לה פנייה בתפקיד המבשל ולואיס גרסיה בתפקיד הכובש.

אספניול המשיכה להתעלל בקבוצה של רוני לוי ובדקה ה-69 הגבהה מצד ימין הסתיימה בנגיחה מ-5 מ' החוצה.

בדקה ה-76 בעיטה של לואיס גארסיה מ-25 מ' מצד ימין של הרחבה נעצרה בקושי על-ידי דוידוביץ'.

חיפה לא למדה מהניסיון ולואיס גרסיה מסר שוב כדור לאגף הימני של הרחבה, דוידוביץ' שוב יצא רע, רופטה עבר אותו אבל בעט לרשת החיצונית.

ההזדמנות הראשונה של חיפה במחצית השנייה הגיעה בדקה ה-86, כאשר קטן השאיר לקולאוטי כדור טוב, אבל החלוץ הארגנטינאי בעט מ-10 מ' החוצה.

בדקה ה-90, כדור קרן מצד ימין של אספניול הוגבה לצד הרחוק והחלוץ הארגנטינאי פנדיאני חתם את התוצאה, 0:4 לקטאלונים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק