יהיה קשה. ננסה להפתיע

מכבי תל אביב השלימה את הכנותיה לקראת המשחק מול דינמו קייב, כשערכה את האימון המסכם וקיימה את מסיבת העיתונאים הרשמית. עוד מהמאמן מוטי איוניר: "אנחנו לא מרימים ידיים מראש"

יום רביעי 28 ספטמבר 2011
אורית מרום

מכבי תל אביב תארח הערב (חמישי, 22:05) באיצטדיון בלומפילד את דינמו קייב האוקראינית, למשחק במסגרת המחזור השני בשלב הבתים של הליגה האירופית.

הצהובים של מוטי איוניר ערכו אתמול בבוקר אימון מסכם בבלומפילד, כאשר הבלם סאבו פאביצ'ביץ' הפצוע ערך אימון קל בצידי המגרש ולא יהיה בסגל הקבוצה למשחק. את מקומו ימלא רוברטו פונצ'ץ', שיעלה לשחק עם מסכה על פניו, זאת בעקבות השבר באפו.

גם החלוץ אלירן עטר לא יעמוד לרשותו של איוניר על אף שערך אימון מלא עם הקבוצה, מאחר ובמועדון הצהוב לא מוכנים לסכנו לקראת משחק הליגה מול מכבי חיפה ביום שני הקרוב. הקשר רפי דהן ערך אימון חלקי בלבד והוא אינו יתלבש.

מוסא קונאטה ימשיך לרצות עונש הרחקה, כמוהו גם מוטי איוניר, שיצפה במשחק מהיציע. על הקווים יעמוד עוזר המאמן גדי כרמלי. 

הרכב משוער: גיא חיימוב, עומר ורד, רוברטו פונצ'ץ', ניבאלדו, שרן ייני, יואב זיו, גל אלברמן, האריס מדוניאנין (מושיקו לוגסי), גיז'רמו ישראלביץ' (אלי זיזוב), ברק יצחקי, רוברטו קולאוטי.

בסיום האימון ערכה הקבוצה הרמת כוסית לכבוד החג, ובערב קיימה את מסיבת העיתונאים המסורתית. המאמן מוטי איוניר אמר: "הבית אליו הוגרלנו הוא בית קשה. דינמו קייב הוא המועדון המפואר ביותר בבית, עם העבר הכי גדול וההישגים באירופה. כמו שהיה מאוד קשה מול בשיקטאש, ברור לי שגם מחר לא יהיה קל. אבל מה שבטוח הוא שאנחנו לא מרימים ידיים. יש לנו ביטחון כאן בבית, עם הקהל שלנו, וננסה להפתיע את היריבה שלנו למרות שזה יהיה קשה".

"אנחנו מגיעים למשחק מבחינת הסגל עם כמה בעיות, שחקנים פצועים, עייפים, כאלו שחוזרים מפציעות ועדיין לא בכושר משחק. נוצרה לנו בעיה, אך מכיוון שהסגל שלנו עמוק, בכל זאת יעלו מחר שחקנים מספיק טובים כדי לייצג אותנו בכבוד".

"אנחנו חושבים על הדרך הנכונה ביותר לחזק את החלק ההגנתי שלנו. עוד יש לנו לילה אחד לישון ולקבל את ההחלטה הסופית, אבל אין ספק שהלקחים שהופקו מהמשחק הקודם הוא שבכל הקשור לצפיפות ולחוזק של הקו האחורי, אנחנו צריכים להתחזק ככל שמדובר במסגרות אירופאיות".

על ההרחקה שתמנע ממנו להדריך את חניכיו מהקווים הוסיף המאמן: "זה כואב מאוד, קשה מאוד. עברתי את זה בטורקיה וזו היתה חויה קשה בשבילי באופן אישי. לערוך את כל ההכנות ואז לא להיות שם, זה קשה ודי מנתק אותי מהמשחק. אני לא יודע אם אהיה ביציע, מעריך שאראה פה".

מבחינת התוצאה אשר תספק אותו אמר: "תיקו ומעלה יהיה בשבילנו תוצאה מצוינת. ברור שבבית תמיד שואפים לנצח, אך מכיוון שהיריבה שלנו היא מאוד חזקה, אני מאמין שתיקו יהיה בסדר גמור עבורנו".

האריס מדוניאנין: "דינמו קייב הוא מועדון גדול, עם היסטוריה עשירה ושחקנים טובים. יהיה קשה מאוד מחר ואני מקווה שניישם את הלקחים מהמשחק הראשון בטורקיה, נשחק יותר כקבוצה ונשיג תוצאה טובה יותר".

"יש לנו שישה משחקים, עכשיו אנחנו משחקים בבית ואני מאמין שיש לנו צ'אנס מול כל אחת מהקבוצות הללו בבית. מחר אנחנו צריכים להוכיח את זה. תוצאה טובה עבורנו היא לא להפסיד בראש ובראשונה".

"מבחינה אישית, כקבוצה אנחנו משחקים כדורגל טוב ואמה שטוב לקבוצה טוב לי,גם אם שחקנים אחרים מועדפים על פניי". 

הקשר הוסיף ואמר: "אני מאחל לכל הישראלים שנה טובה והצלחה בשנת 2012 או 2011, אני לא יודע", כשהוא מתלוצץ.

היריבה האוקראינית נחתה בצהריים בישראל, ותקיים הערב את האימון המסכם שלה בבלומפילד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק