הזדמנות לשפר את המאזן

באייר לברקוזן אמנם קבוצה חזקה וידועה באירופה, אך מאזנה בשנים האחרונות בליגת האלופות לא מזהיר. כעת יש לה הזדמנות לשפר מעט את המאזן כשהיא תארח את האלופה הבלגית גנק, אותה אנו מכירים מקרוב

יום רביעי 28 ספטמבר 2011
שלמה חסיד

 באייר לברקוזן כבר מחכה שיגמר חודש ספטמבר. הפסד במחזור הפתיחה בליגה הגרמנית נשכח בזכות 4 משחקי ליגה קשים מאוד שהסתיימו עם 3 ניצחונות ותיקו מול האלופה דורטמונד, אבל אז הגיע ההפסד לצ'לסי בליגת האלופות (0:2) ואחריו 2 הפסדי ליגה רצופים, מול קלן בבית ובחוץ מול באיירן מינכן האדירה, 0:3 מוחץ.

מהצד השני, האלופה הבלגית שהדיחה בשלב המוקדמות את מכבי חיפה בפנדלים אמנם לא מרשימה העונה, אך הזמן עושה לה טוב. עם הזמן הבלגים מתחברים זה מתבטא בחודש ללא הפסד באף אחת מהמסגרות בהן משחקת גנק, כולל ניצחון סוחף 0:3 על ליאז' במסגרת הליגה וכן תיקו מול ולנסיה במחזור הפתיחה בליגת האלופות (0:0).

לברקוזן תשחק הערב ללא שוערה הקבוע רנה אדלר, כאשר השוויצרי הבינלאומי טרנקילו ברנטה פצוע אף הוא. מיכאל בלאאק, מיכאל אורטגה ודניאל שוואב ייעדרו גם הם. אנדרה שרול חוזר אחרי השעיה ומשפר במעט את הסגל הקצר של הגרמנים.

בגנק ייעדר הבלם הפצוע טורבן ג'נלנט. קווין דה ברוין, שצ'לסי התעניינה בו בקיץ האחרון, הוכשר למשחק אחרי מאמצים אינטנסיבים.

רובין דאט מנג'ר לברקוזן אמר: "אי אפשר להכחיש שאנחנו הפייבוריטים, אבל ההעפלה של גנק לליגת האלופות אחרי שזכתה באליפות בלגיה וצלחה את המוקדמות - מדברת בעד עצמה. עשינו שם משחק אימון לפני העונה, ולמרות שלא היה להם סגל מלא היינו יכולים להתרשם מכך שהם קבוצה מסוכנת".

מריו בין, מנג'ר גנק אמר: "אנחנו נכנסים לתקופה של משחקים קשים וחייבים לתת מאה אחוז מאמץ בכל משחק. לברקוזן מהירה מאוד ביציאה מהגנה להתקפה. הבאי ארנה, מגרשם הביתי, מרשים ביותר ותהיה לנו חוויה עוצמתית לשחק במגרש הזה".

גנק עדיין לא ניצחה בליגת האלופות לאורך שנותיה, ויש לה חמישה תיקו ושני הפסדים. זהו קמפיין ליגת האלופות השלישי של הקבוצה. באייר לברקוזן הפסידה ב-11 מתוך 16 משחקי ליגת האלופות האחרונים שלה. 

למרות המאזן החלש שלה ב-16 המשחקים האחרונים, לברקוזן לא הפסידה בשלושת המשחקים ששיחקה עד עכשיו מול קבוצות בלגיות - יש לה שני ניצחונות ותיקו אחד. מלבד משחקי המוקדמות - גנק לא ניצחה בכל 11 משחקיה האחרונים באירופה, עם חמישה הפסדים ושישה תיקו.  שתי הקבוצות מעולם לא נפגשו בעבר. 

והנה נתון שאולי מעיד על יכולתה של גנק, אותה אנו גם מעט מכירים מהמפגשים מול מכבי חיפה ובזכות אליניב ברדה - שחקני גנק התמסרו ביניהם רק 158 פעמים במחזור הראשון של הבית - הכי פחות מבין כל 32 הקבוצות המשתתפות במפעל. כעת, במשחק חוץ, תצפו להרבה פחות.

משחק 95: באייר לברקוזן - גנק. ההימור: 1

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק