פשוט חוצפן

רוני לוי הטיל רפש על סטיאווה בוקרשט כדי להכפיש את המועדון שפירנס אותו במספר החודשים האחרונים שלו, כל זאת רק כדי להציל את הכבוד של עצמו שממשיך להירמס אחרי השנים היפות במכבי חיפה

שבת 01 אוקטובר 2011
דורון ברגר
נתחיל במחמאה לרוני לוי, שתהיה ראשונה ואחרונה בטור הזה. לוי למד משהו מהנואם הכי טוב של ישראל בשנים האחרונות, ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא למד לדבר ובעיקר לשכנע. זהו. עד כאן המחמאות לטור זה, ואחרי שנרגענו ממופע האימים של לוי ברומניה, צריך לומר בבירור את השורה התחתונה - הקריירה של רוני לוי נמצאת בדעיכה הירואית.

מה למד לוי מביבי? בעיקר לדבר אל קהל אחד ולהתכוון לדבר אל קהל אחר. כי העיתונאים הרומנים לא יעסקו ברוני לוי בשבוע הבא. הם יעסקו בסטיאווה בוקרשט ובג'יג'י בקאלי, נשיא המועדון. רוני לוי שידר מסרים לאוהדי הכדורגל בארץ ובעיקר לראשי הקבוצות- "אני לא אשם שסטיאווה בוקרשט קרסה מבחינה מקצועית".

כשרוני לוי מדבר על כך שלקבוצה אין מגרש ביתי ואין מתקן אימונים, הוא בעיקר דואג לספין מטורף כדי להוציא את עצמו נקי מכל אשמה. יש הרי 2 אפשרויות: או שרוני לוי לא ידע לאן הוא הולך ואז הוא פשוט לא מקצוען או שהוא ידע לאן הוא הולך ואז הוא פשוט מבלבל את המח. ממאמן כדורגל, מכל מאמן, מצפים לשדרג את חומר השחקנים שיש לו. חכמה גדולה מאוד להיכשל עם קבוצות מצוינות, זו חכמה קטנה מאוד להצליח עם קבוצות בינוניות וכל הנסיונות של לוי לעשות זאת בשנים האחרונות - כשלו כשלון חרוץ. 

אי אפשר לקחת מרוני לוי את ההצלחה במכבי חיפה. כן חובה לציין שהוא קיבל מיצחק שום ואברהם גרנט קבוצה כמעט מוכנה ובשנים שבהן זכה ב-3 אליפויות לא היו לו מתחרים: בית"ר ירושלים הייתה ללא כסף (למעט השנה האחרונה, בה זכתה חיפה באליפות), מכבי ת"א לא הייתה קרובה לצמרת והפועל ת"א הייתה רק קרובה, לא יותר. היריבות המרות ביותר של מכבי חיפה באותן שנים היו מכבי פ"ת ובני יהודה. צריך גם לציין שבארבע וחצי שנים צירפה מכבי חיפה בתקופת רוני לוי 37 שחקנים, ועוד 10 שחקני נוער. לוי בנה למעשה במכבי חיפה 4 קבוצות שונות ב-5 עונות.

אחרי זה באו שנתיים קשות במכבי חיפה, שכוללות את המיקום הנמוך ביותר של המועדון ב-20 השנה האחרונות ומיני הצלחה באירופה, כשלון חצי עונתי במכבי פתח תקווה וחוסר הצלחה בבית"ר ירושלים. ואז הגיע ראיון ל"רדיו ללא הפסקה" על ההכנות של בית"ר לעונה הבאה, ושעה מאוחר יותר הגיע המעבר לרומניה.

וכמעט שכחנו. לוי גם אימן באוניראה הרומנית. הוא הגיע באמצע העונה, מרחק ניצחון אחד מהמקום הראשון, ואחרי חודשיים מצא את עצמו הרבה יותר קרוב למרכז הטבלה, אבל לדעתו מדובר בהצלחה לא קטנה.

יש ללוי לא מעט ידע בכדורגל. יש לו חריצות ויכולת להתקרב לאנשים הנכונים ויש לו גם יחסי אנוש לא פשוטים עם שחקניו. אבל דבר אחד בטוח שיש לו - יש לו חוצפה לא קטנה ובכלל לא בטוח שמדובר בדבר חיובי.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק