קלינגר נהג בחוכמה רבה

המאמן העמיד את אלונה ברקת במקומה, והוכיח שסוף סוף יש מאמן עם כבוד בכדורגל הישראלי. בעתיד הוא ירוויח מהתנהגותו זו

יום שלישי 04 אוקטובר 2011
שלמה חסיד
לפני מספר שנים, ערכתי כתבה על הברדק ששרר במכבי תל אביב. כדי לברר מה בדיוק קורה בקבוצה ולמה היא נכשלת, הרמתי טלפון לקפריסין לניר קלינגר ושאלתי אותו מה לדעתו הבעיה במועדון מקרית שלום. קלינגר אמר לי משפט אחד: "בקבוצה כזאת, ברגע שהמאמן אינו האדם החזק במערכת, אין לו סיכוי מול השחקנים והוא לא יצליח להוציא מהם כלום".

אם תרדו לסוף דעתו של קלינגר, תבינו את כל הסיפור בכדורגל הישראלי. רוב המאמנים הם סמרטוטים, מתרפסים ומלחכי פנכה שבשביל לשמור על המשכורת שלהם מוכנים לשעבד את כל כבודם המקצועי ולתת לכל מיני עסקנים לקבוע להם את ההרכב משיקולים שונים ומשונים שבינם לבין כדורגל אין שום דבר.

קלינגר הוא לא כזה וצריך לכבד אותו על כך. הוא איש מקצוע מעולה וההישגים שלו מדברים בעד עצמם. ברקת נהגה כמו אחרונת העסקנים במקרה של קלינגר. מהשפה ולחוץ היא נתנה לו גיבוי והעמידה פנים כאילו היא מתייצבת מאחוריו. בפועל אפשרה לכל הבוחשים דריסת רגל בקבוצה וניר לא אהב זאת. זו היתה הסיבה להתפטרותו, ואין סיבה טובה מזו למהלך כזה. 

ברקת עוד תשלם את המחיר בגדול על התנהלותה השערורייתית. קלינגר היה המאמן המתאים ביותר לב"ש והיא עוד תצטער על כך שלא נתנה לו להנהיג את דעתו, נכנעה לכל מיני אינטרסנטים ואפשרה להם לשווק לה את מרכולתם הדלוחה במחיר מופקע. 

לקלינגר יש רזומה מצוין שהושג בגלל שהוא אינו נכנע ללחצים, והוא הוכיח זאת גם בעניין של הפועל ב"ש. אין לי ספק שעמידתו האיתנה מול ברקת תיזכר לטובה והוא ימצא לעצמו בקרוב קבוצה טובה יותר שהולמת את מידותיו כמאמן, בעוד ב"ש תמשיך להתנדנד בין ליגת העל לליגה הלאומית. כי כאשר בעלים של קבוצה שוקלת ברצינות להביא את שרון אביטן לאמן את הקבוצה, היא לא יותר מאנקדוטה חולפת בדברי הימים של הכדורגל הישראלי שכולו מזכיר מערכון חסר פואנטה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק