הערב: הכרעות ביורוקאפ

הערב ייערכו משחקי הגומלין במוקדמות היורוקאפ ובסיומם נדע את רשימת 32 הקבוצות שישתתפו במפעל בעונה הבאה. הפועל ירושלים כבר הבטיחה את מקומה בשלב הבתים והיא מצפה להגרלה שתיערך בשבוע הבא

יום שלישי 04 אוקטובר 2011
שלמה חסיד

עונת הכדורסל נפתחת רשמית ממש בקרוב, אבל עבור מספר לא מבוטל של קבוצות העונה כבר בעיצומה. היו אלה אותן קבוצות שהשתתפו בשלב מוקדמות היורוליג, היו אלה קבוצות הליגה האדריאטית וביניהן מכבי ת"א - והערב ייערכו משחקי הגומלין של מוקדמות היורוקאפ, בסיומן יעפילו 8 קבוצות אל המפעל השני בחשיבותו בזירה האירופית.

כאמור, הערב אלו משחקי הגומלין בין 16 הקבוצות שנאבקות על שמונת הכרטיסים האחרונים ליורוקאפ. השיטה השנה מאפשרת ל-32 קבוצות להשתתף ביורוקאפ, כאשר 24 קבוצות כבר הבטיחו את השתתפותן. מדובר ב-10 קבוצות שהעפילו אוטומטית לשלב הבתים של המפעל וביניהן ניתן למצוא את נציגת ישראל, הפועל ירושלים, וכן 14 הקבוצות שהודחו בשלב מוקדמות היורוליג המגיעות גם הן אל שלב הבתים של היורוקאפ. 

כעת, כשנותרו 8 כרטיסים האחרונים, נאבקות עליהן הקבוצות שמשתתפות במוקדמות המפעל. בין הקבוצות ניתן למצוא את מונס הבלגית אותה מאמן אריק שיבק, וכן את יותם הלפרין שמשחק בקבוצת ספרטק סנט פטרבורג.

בשבוע שעבר, אז כאמור נערכו המפגשים הראשונים בין הקבוצות, גברו יותם הלפרין וחבריו על קבוצת אנגומיס הקפריסאית בחוץ, 60:59 במשחק בו הצטיין הלפרין עם 16 נקודות. הערב הם צפויים להעפיל בקלילות אל שלב הבתים. הישראלי נוסף, אריק שיבק פגש את בשיקטאש החזקה והפסיד במשחק הראשון באיסטנבול 78:70.

גראן קנאריה הספרדית גברה בחוץ על ארטלנד דראגונס, 56:61. שאלון ניצחה את צדביטה זאגרב בצרפת 73:78, אבל הייתה צריכה להכריע את ההתמודדות הרבה קודם לאחר שאיבדה פיגור בן 22 נקודות. קאמבק מרשים נוסף רשמה צרפתיה אחרת, לה מאן שגברה על קארסיאקה בחוץ 80:73. 

במשחק שנערך בשבדיה, נכנעה נורקופינג המקומית 88:62 לאוסטנד. לוקיול סופיה ניצחה 65:70 בביתה את פרוסטז'וב וקבוצת ונטספילס ניצחה עם הבאזר 74:75 את מאריופול. 

הערב יערכו משחקי הגומלין, פרט לצמד המשחקים בין אוסטנד לנורקופינג ובין פרוסטז'וב ואקדמיק סופיה שייערכו מחר, ואז נדע מי תהיינה רשימת העולות הסופית למפעל. בשבוע הבא, ב-11.10 תיערך הגרלת שלב הבתים ואז גם עודד קטש והפועל ירושלים יוכלו לפתוח בהכנות לקראת חורף חם בזירה האירופית.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק