סיאטל הולכת על הגביע

גמר הגביע האמריקאי ייערך הלילה, וסיאטל מתכוונת להגיע בכל הכח. מרבית השחקנים לא שותפו בסופ"ש האחרון בליגה כל מנת להגיע בדריכות שיא לגמר מול שיקגו, לה מאזן מדהים במפעל

יום שלישי 04 אוקטובר 2011
מערכת TELESPORT

במסגרת גמר הגביע האמריקאי יפגשו הערב סיאטל ושיקגו, שתי קבוצות עם מסורת לא קטנה במפעל שעם חלוף השנים החל לקבל משמעות גדולה הרבה יותר. 

שיקגו זכתה בעבר בארבעה גביעים, מה שהפך אותם לאחת הקבוצות המצליחות בארה"ב. אלא שמולם תתייצב הלילה סיאטל, שתנסה לזכות בגביע השלישי ברציפות שלה לעייני הקהל הגדול שלה, שמספרו עשוי להגיע ל-40,000 איש שידחפו את קבוצתם.

לשיקגו היסטוריה מצויינת במפעל הגביע: 28 ניצחונות, 8 תיקו ו-3 הפסדים. בגמר הגביע היא הפסידה רק פעם אחת, בשנת 2004 מול קנזס סיטי. בחצי הגמר גברה שיקגו על הסינדרלה מהליגה השלישית, ריצ'מונד קיקרס, הקבוצה שהדיחה את קולומבוס קרו וקנזס סיטי, והפסידה 1-2 לשיקגו במשחק דרמטי.

שיקגו בתקופה טובה אחרי שניצחה בשישה משמונת משחקיהם האחרונים. חלוצה דומיניק אודורו כבש חמישה שערים בשמונת המשחקים האחרונים. שחקנה סבסטיאן גרזני בספק למשחק היום, אם כי נעשים מאמצים להכשירו. דומיניק אודורו אמר לקראת המשחק: "אנחנו רואים רק ניצחון מול העיניים. זכיה בגביע תהווה סיום מתוק לעונה הזאת".

מאמן סיאטל סיגי שמיד נתן חופשה לכל שחקני ההרכב במשחק האחרון מול ניו אינגלנד, על מנת שיגיעו מוכנים למשחק הגמר היום. "לא היתה ברירה ונאלצתי להוריד לספסל את השחקנים שאני בונה עליהם לגמר הגביע", אמר המאמן. "מצפה לנו קרב קשה ביותר שהכול יכול להיות בו. במשחקים האלה מי שרוצה יותר מנצח והיינו צריכים לשמור כוחות לקרב הזה".

סיאטל היתה מצויינת באוגוסט - ניצחה שבעה משחקים, הפסידה אחד ולא סיימה כלל בתיקו. אחר כך הגיע חודש ספטמבר עגמומי משהו מבחינת הקבוצה, שבו היא ניצחה שלושה משחקים, סיימה שניים בתיקו והפסידה אחד. אלא שכדי להגיע לגמר סיאטל עברה גם את לוס אנג'לס גלקסי וגם את דאלאס - שתי משוכות גבוהות.  הניחוש שלנו להלילה - סיאטל תנצל את הביתיות ותזכה בגביע שלישי ברציפות.  

משחק 64: סיאטל - שיקגו. ההימור: 1

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק