לאן הולך אלירן עטר?

מצד אחד הוא מפוצץ בכישרון, מצד שני הוא מתנהג בשכונתיות. יצאנו לבדוק מה חושבים בזירת הכדורגל הישראלי על עתידו של חלוץ מכבי תל אביב

יום רביעי 05 אוקטובר 2011
שלמה חסיד
אלירן עטר, חלוצה הצעיר של מכבי תל אביב, ספג הרבה ביקורות בתום המשחק של קבוצתו נגד מכבי חיפה ביום שני האחרון, אחרי שהחלוץ הטיח בקבוק מים באוהד חיפה שקילל אותו מהיציע. 

האם התהגותו של אלירן עטר יכולה להרוס לו את הקריירה, ואיך הוא יוכל להשתלט על עצמו? יצאנו לבדוק מה חושבים על כך בזירת הכדורגל המקומית.

משה דמאיו, מנכ״ל בני יהודה, מחובר מאוד לעטר. הוא ליווה אותו בשעות הקשות כשעטר בילה במעצר ובבתי משפט, כשנאשם שגנב עם חבריו תיק מאישה מבוגרת. דמאיו מספר: ״אני יכול להגיד רק קומפלימנטים על אלירן. קורה ששחקן מתנהג כך. זה קרה לאיל ברקוביץ׳ שתפס בביצים של איציק זוהר או לאלי אוחנה שעשה תנועה מגונה לקהל באוסטרליה. לשחקן בגיל צעיר לפעמים מתפלק״.

מאיר מליקה מכיר היטב את הלחץ שנופל על הכתפיים של חלוץ במכבי ת״א: ״אלירן יכול רק ללמוד ממה שקרה לו. הוא יבין בדרך הקשה שיש לו רק מה להפסיד מהתנהגות כזאת, וזה יהיה הרווח שלו. אם הוא היה משחק בחו"ל הוא בחיים לא היה מרשה לעצמו התנהגות כזאת. שייקח את עצמו בידיים ויבין שהתנהגות כזאת יכולה להוריד לטמיון את כל הכישרון העצום שלו״.

כזכור, השבוע במחצית המשחק בין מכבי ת"א למכבי חיפה, בירידה לחדרי ההלבשה, לא שלט עטר בעצמו וזרק בקבוק לעבר אוהד חיפני. האוהד התלונן במשטרה, עטר התנצל ונראה שהאוהד לא ינקוט עוד בהליכים, אבל שמו של עטר נפגע כתוצאה מהפרשייה.

שרגא שדה, פסיכולוג ספורט, מנתח: ״מה שמוביל לסוג כזה של התנהגות זה תסכול של השחקן על כך שפגעו באגו שלו והוא כביכול משיב לעצמו את כבודו בעצם השלכת הבקבוק על מי שפגע בו״.

לשאלה כיצד ניתן לטפל בסוג כזה של התנהגות, ענה שדה: ״מחזקים אצלו את האגו כך שיבין שהוא מעל ההתרחשות הזאת וגם כשמקללים אותו זה עדיין לא אמור לפגוע בכבודו. להיפך, כשהקהל של היריבה מקלל אותך זה רק אומר שאתה הכוכב של הקבוצה שלך. אם היית שחקן זוטר לא היו מתייחסים אליך״.

מושיק שוויצר, בנו של גדול המאמנים דוביד ז"ל, סיפר: ״אבא שלי השתלט על שחקנים הרבה יותר משוגעים. שוקו נומדר היה בנאדם קל? אבל אז לא היתה תקשורת כמו היום ומי בכלל חשב לפרסם את השטויות ששחקנים הרשו לעצמם לעשות אז״.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק