גרמניה לא מוותרת על נקודות

כולנו מכירים את המשפט - "כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת". כך בהחלט היה ב-8 משחקי מוקדמות יורו 2012 שערכו הגרמנים, אבל כעת הם מגיעים למוקש האמיתי - משחק חוץ באיסטנבול מול טורקיה

יום חמישי 06 אוקטובר 2011
שלמה חסיד

 אחרי שמונה משחקים בבית א', גרמניה בהחלט יכולה להגדיר את מוקדמות יורו 2012 כטיול קליל. הנבחרת הגרמנית ניצחה את כל 8 המשחקים שערכה ובהם ספגה 5 שערים בלבד. אבל אם מכל 10 המשחקים יש לה מוקד אחד, זה מפגש החוץ מול טורקיה. אבל לאור המאזן המושלם, לחניכיו של לאב זה כבר לא משנה - גרמניה תהיה ביורו מהמקום הראשון.

כאמור, גרמניה כבר הבטיחה את ראשות הבית אבל לטורקים אסור לאבד נקודות. טורקיה במקום השני עם 14 נקודות לאחר 4 ניצחונות, 2 תיקו ו-2 הפסדים, ומיד אחריה דולקת בלגיה עם 12 נקודות במאבק על המקום השני בבית.

למרות שלכאורה מדובר במשחק חסר חשיבות מבחינתם, הנבחרת הגרמנית מצהירה כי תילחם על כבודה ועל היוקרה שלה. אפשר לראות זאת גם דרך סגל השחקנים שיזמן למשחק יואכים לאב.

מריו גומז, מכונת השערים של באיירן מינכן, חוזר לסגל נבחרת גרמניה כמו גם סמי חדירה לאחר ששניהם סיימו עונש השעיה של משחק אחד. חדירה, מנציגיה של ריאל מדריד, אמר: "אצלנו אין משחקים לא חשובים. תהיה חוויה לנצח באיסטנבול".

גומז מוביל שלישיית חוד קטלנית בנבחרת גרמניה. יש לו מאזן של 46 גולים מ-68 משחקים בבאירן מינכן ו-19 שערים ב-47 הופעות בנבחרת הגרמנית.

האמיט אלטינטופ בן ה-28, עוד אחד מנציגיה מריאל מדריד במשחק הערב, הוא הכובב של נבחרת טורקיה. אלטינטופ אמר לקראת המפגש: "למרות שגרמניה חזקה, כאן בבית באיסטנבול אנחנו יכולים לנצח אותם. לצערי לא יצא לי לשחק מולם במפגש הקודם וכעת זו ההזדמנות שלי להחזיר".

באותו משחק שהחמיץ אלטינטופ, גרמניה לא התקשתה כלל מול הטורקים וניצחה על 0:3. כעת לטורקים יש הזדמנות לא רק לנקום על אותו הפסד, אלא גם לשפר משמעותית את מעמדם ואולי אפילו להבטיח את המקום השני אם בלגיה תמעד מול קזחסטן. 

למרות זאת, אנו לא רואים את הטורקים מנחילים לגרמניה הפסד בכורה - אבל מסתכנים מעט עם ההימור ובהחלט חושבים שטורקיה תסתפק בתוצאת תיקו וגם תצליח לעמוד במטרה. 

משחק 29: טורקיה - גרמניה. ההימור: X

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק