המטרה: לשמור על המקום הראשון

המלצת WINNER לבית "הישראלי" במוקדמות יורו 2012 : לאחר שיצאנו מהמירוץ על משחקי אליפות אירופה שיערכו בקיץ, קרואטיה ויוון נשארו בפסגת הבית. הערב, ככל הנראה, תירשם ההכרעה מי מהן תגיע לפולין ואוקראינה

יום שישי 07 אוקטובר 2011
מאור פנחס
 קרואטיה ויוון יפגשו הערב למשחק פסגה בבית במוקדמות היורו. קרואטיה נמצאת בכושר מעולה בבית ולא נראה כרגע שמישהו יכול לעצור אותם. אחרי שמונה משחקים בשלב המוקדמות לקרואטיה 19 נקודות, בעוד ליוון 18, כך שניצחון קרואטי יבטיח את חזרתה של קרואטיה לטורניר גדול, הפעם זהו יורו 2012.

קרואטיה לא הצליחה להעפיל לטורניר גביע העולם וזו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה הקצרה שלה שהיא כשלה במשימה זו. קפטן הנבחרת, דאריו סרנה, טען שהיה קשה לצפות בטורניר מהבית וכעת יש לו ולחבריו מוטיבציה גדולה עוד יותר להחזיר את הקבוצה לאחד הטורנירים הגדולים ביותר שקיים בכדורגל העולמי.

סלאבן ביליץ' עדיין מתפקד כמאמן הנבחרת הקרואטית ומראה יכולות אימון נפלאה. ביליץ' דרוך ומוכן מתמיד לקראת העפלה אפשרית לטורניר היורו, טורניר שככל הנראה יחתום את כהונתו בתפקיד מאמן הנבחרת הלאומית.

קרואטיה החלה את הטורניר טוב מאוד כאשר הגיעה למשחק חוץ מול לטביה וניצחה אותה בקלות 3:0.  במשחק האחרון ניצחה קרואטיה את ישראל 1:3 לוקה מודריץ', שחקן טוטנהאם שהיה פצוע צפוי לחזור ולשחק מול יוון.

יוון לא החלה טוב את הטורניר והשיגה תוצאת תיקו מאכזבת מול גיאורגיה וגם תיקו מול לטביה וניצחון על ישראל. כעת היא משלמת את מחיר הפתיחה החלשה, וספק רב אם כל תוצאה אחרת פרט לניצחון תספיק לה לראשות הבית.

קרואטיה מגיעה למשחק כמעין פייבוריטית, זאת בעיקר מכיוון שיוון לא נראית כרגע כקבוצה מסוכנת כפי שהייתה בעבר. לדעתנו, קרואטיה תסתפק בחלוקת נקודות שתשאיר אותה בפסגה ותשאיר אותה תלויה בעצמה.

משחק מספר 45: יוון - קרואטיה. ההימור: X

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק