אסור לאנגליה לפספס את היורו

את טורניר היורו הקודם אנגליה ראתה מהבית. בשביל שזה לא יקרה לה בפעם השנייה ברציפות תוך 4 שנים, היא צריכה להשיג הערב לפחות נקודה במונטנגרו. הבעיה של קפאלו שמונטנגרו עוד מקווה להעפיל מהמקום הראשון

יום שישי 07 אוקטובר 2011
שלמה חסיד

עבור האנגלים זהו המשחק האחרון בבית ז', אך על נבחרת שלוש האריות אסור לזלזל. אנגליה זקוקה לנקודה על מנת להבטיח את ראשות הבית, כיוון שהפסד הערב וניצחון נוסף של מונטנגרו ביום שלישי מול שוויץ יקנה לה את המקום הראשון על חשבון אנגליה. מונטנגרו ערב המשחק במקום השני בבית עם 11 נק', כשהיא רחוקה 3 נק' משוויץ שבמקום השלישי. לאנגליה הראשונה 17 נקודות.

מונטנגרו רושמת קמפיין מוקדמות פנטסטי. מונטנגרו אמנם דעכה במשחקים האחרונים ואף החליפה את מאמנה לאחר שבמקום להבטיח לפחות את המקום השני היא כעת נמצאת בסכנת הדחה, ובכל זאת בשל גודל האוכלוסיה במדינה והזמן המועט בה קיימת מונטנגרו - זו בהחלט הצלחה כבירה.

בפתיחת הקמפיין מונטנגרו סיימה ב-0-0 בוומבלי מול אנגליה, אבל כאמור מאז קיימת דעיכה ביכולת. במשחקים האחרונים אכזבה מונטנגרו כשסיימה ב-1:1 ביתי מול בולגריה ואף הפסידה 1:2 בווילס. 

למונטנגרו יש עד כה שני ניצחונות ותיקו בשלושה משחקים בבית- שני ניצחונות של 0-1 הושגו על שוויץ ו-ווילס שיש להן ניסיון רב יותר,  ואילו משחק הבית מול בולגריה הסתיים בתיקו.

סטיבן י'ובטיץ' מפיורנטינה הוא כוכב נבחרת מונטנגרו, והוא התחיל את העונה היטב עם שני שערים משלושה משחקים לאחר שהחלים מפציעה ממושכת. השחקן השני שאליו יש לשם לב הוא מירקו ווצ'ניץ' מיובנטוס שכבר הבקיע שניים בקמפיין הזה עבור מונטנגרו. עוד בנבחרת משחק סאבו פאביצ'ביץ', מגן מכבי תל אביב שחוזר לסגל לאחר שבמשחק האחרון לא שותף עקב צבירת כרטיסים צהובים. 

אנגליה שבמקום השני בבית זקוקה לתיקו בלבד על מנת להעפיל בעוד מונטנגרו חייבת לנצח כדי להיות בתמונת הסיכויים. אנגליה אחרי שני ניצחונות משכנעים 4-0 בבית על בולגריה ולאחר מכן הגיע 3:1 על שוויץ - אנו בהחלט מעריכים שתוצאת תיקו תספק את שני הצדדים.

משחק 64: מונטנגרו (1+) - אנגליה. ההימור: 1

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק