רון אטיאס סגן אלוף אירופה לנוער

לוחם הטאקוואנדו הישראלי בן ה-16 הפסיד אמנם ליריב בלגי בגמר, אך זכה במדליית הכסף באליפות אירופה לנוער עד 55 ק"ג שהתקיימה בסוף השבוע בקפריסין

יום חמישי 06 אוקטובר 2011
שלמה חסיד

לוחם הטאקוואנדו רון אטיאס זכה ביום חמישי האחרון בתואר סגן אלוף אירופה לנוער במשקל עד 55 ק"ג. 27 ספורטאים התחרו במשקל של אטיאס, כשהוא עצמו דורג לפני התחרות שמתקיימת בקפריסין במקום החמישי.

אטיאס העפיל אוטומטית לסיבוב השני שם חיכה לו הספרדי המצוין סרחיו פרננדז, שנכנע 9:12. 
 ברבע הגמר חיכה לו עוד מתחרה חזק, מהמט דולאס התורכי שדורג רביעי בתחרות. גם כאן היה קרב שקול ואחרי שניצח בקרב הקודם בשלוש נקודות ניצח אטיאס הפעם בהפרש שתיים, 4:6 בדרך לחצי הגמר מול האנגלי ג'יימי אבליי. גם שם, כמיטב המסורת, היה קרב שקול ואיכותי במיוחד שהסתיים בתיקו 8:8, מה שהוביל להארכה. אטיאס היה הראשון שיזם מהלך התקפי וקיבל נקודת זהב שהעלתה אותו לגמר אליפות אירופה מול המדורג שני, הבלגי סאלחאדין בנסאלה שניצח גם הוא בנקודת זהב בחצי הגמר את יריבו הרוסי. 

בגמר אטיאס כבר נראה עייף, נוצח 11:6 והסתפק בתואר המכובד סגן אלוף אירופה. 
אטיאס הוכיח שהוא בכושר מצוין כבר לפני שלושה שבועות כשזכה באליפות הבינלאומית שהתקיימה בראשון לציון. הוא כבר הוכתר בעבר כאלוף אירופה לאחר שזכה בתואר לקדטים לפני שנתיים. 

רון (16), תלמיד כיתה י"א  בבית ספר "גימנסיה גן נחום" בראשל"צ, חבר נבחרת ישראל בטאקוונדו משנת 2006 ומשתייך לנבחרת הבוגרת מאז 2009. הוא זכה בתחרויות בין לאומיות ברחבי העולם ובישראל, בין היתר: אלוף ישראל בוגרים ולנוער ב2010-11 . אלוף אוסטריה לבוגרים (דרג א')  מדלית ארד באליפות קרואטיה לבוגרים (דרג א') , מדלית ארד באליפות צרפת (דרג א') לנוער, אלוף קרואטיה (דרג א') ואלוף שבדיה (דרג א') לנוער, והרשימה עוד ארוכה. הוא נבחר לאחרונה על ידי הועד האולימפי לייצג את ישראל בתחרות הספורטאי הצעיר של השנה.

אטיאס התפרסם מוקדם יותר השנה לאחר שלפני ארבעה חודשים, יומיים לפני יציאת הנבחרת לאליפות העולם בקוריאה אביו נפטר באורח פתאומי. למרות הטרגדיה והעובדה כי אביו ליווה אותו מקרוב לאורך כל הקריירה החליט אטיאס באישור מיוחד של רב לנסוע לאליפות ויומיים לאחר ההלוויה הוא נסע לקוריאה יחד עם מלווה מיוחד שהצמידה לו מועצת באר יעקב.
לקראת האליפות הנוכחית אטיאס אמר: "אני אעשה הכל כדי לזכות בתואר אלוף אירופה כדי שאבא יוכל להתגאות בי למעלה"

המנהל המקצועי של התאחדות הטאקוונדו עדי דוידוב: "זו תוצאה נהדרת,מגיע לו אחרי שנה לא קלה,הוא שוב הוכיח באיזה פוטנציאל מדובר"
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק