להיות או לחדול

המלצת WINNER למוקדמות יורו 2012: בלגיה תתמודד בגרמניה בקרב על חייה, כשהיא זקוקה לניצחון כדי להעפיל לפלייאוף מבלי להיות תלויה ביריבותיה. חניכיו של יואכים לב, שכבר הבטיחו את המקום הראשון בבית, רוצים לשמור על מאזן מושלם

יום שלישי 11 אוקטובר 2011
אור מרום
גרמניה תארח הערב (שלישי) את בלגיה למשחק האחרון במסגרת מוקדמות יורו 2012. העובדה כי כבר הבטיחו את המקום הראשון בבית א' זה מכבר, אינה מונעת מחניכיו של יואכים לב להגיע לכל משחק חדורי מוטיבציה להשיג בו ניצחון, וראיה לכך היא הניצחון 1:3 בטורקיה ביום שישי האחרון. 

הנבחרת הגרמנית היא ללא ספק אחת מהנבחרות הנחושות ביותר במוקדמות הקמפיין הנוכחי, ויעיד על כך המאזן המושלם שלה, העומד על 9 ניצחונות מתוך 9 משחקים. גם מאזן השערים שלה משכנע ביותר- 6:31 (25+). הנתונים הללו הם רק פועל יוצא של הכדורגל הנפלא שהיא מציגה, מה שמציב אותה בעמדת פייבוריטית ברורה לזכות בתואר השנה.

כאשר 7 מתוך 11 שחקני ההרכב שלה מגיעים מבאיירן מינכן, אשר מציגה יכולת מדהימה מפתיחת העונה בבונדסליגה, לא פלא שהנבחרת הגרמנית בכושר מצוין. גם ההשערות כי חניכיו של לב יורידו את הרגל מהגז אחרי שזכו בכרטיס ליורו, התבדו כאמור עם הניצחון האחרון בטורקיה. הערב תהיה להם הזדמנות לסיים את שלב המוקדמות במאזן מושלם, ולא סביר כי הם יוותרו עליה, בייחוד כשישחקו מול האוהדים שלהם.

לב כבר הודיע כי בכוונתו לפתוח בהרכב הטוב ביותר שלו, כך שאנחנו יכולים לצפות לכך שההרכב של גרמניה יהיה זהה לזה שפתח בטורקיה בשישי האחרון.

מנגד, בלגיה ממוקמת ערב המשחק במקום השני בטבלה, כשהיא חייבת לרשום ניצחון על מנת להבטיח את מקומה בטורניר, זאת על מנת שלא להיות תלויה בתוצאת המשחק המקביל בין טורקיה לאזרבייג'אן. למרות חשיבותו המכרעת של המשחק, לא נראה כי לבלגים יש את הכלים להימנע מתבוסה בגרמניה.

בלגיה אומנם נחשבת לאחת מהנבחרות המוכשרות ביותר באירופה, אך היא נאבקת על מנת להגשים את הפוטנציאל שלה והכל מצביע על כך שהיא לא תעפיל לטורניר. הנבחרת הבלגית הראתה ניצוצות מבטיחים בפתיחת שלב המוקדמות, אך מעידות בדמות תבוסות לגרמניה וטורקיה, כמו גם תיקו נגד אוסטריה ואזרבייג'אן עלולים לעלות לה באובדן המקום השני בבית.

הניצחון 1:4 על קזחסטן אומנם היה זה שהותיר את בלגיה בתמונת המאבק על הכרטיס לפלייאוף, אך גבה ממנה מחיר יקר כאשר מספר שחקני הרכב שלה נפצעו, והמגן דניאל ואן בוייטן ספג כרטיס צהוב חמישי וירצה עונש הרחקה מול גרמניה. העובדה כי הסגל אשר עומד לרשותו של גאורגס לייקנס דליל ביותר, פוגעת בסיכויי הנבחרת הבלגית, הקלושים ממילא, להשיג ניצחון במשחק.

בניגוד לואן בוייטן, שכאמור, ירצה עונש הרחקה, מרטנס, סימונס ו-וורטונגן דווקא צפויים לפתוח אחרי שהחלימו מפציעותיהם. כוכב הנבחרת, החלוץ עדן האזרד, נמצא בספק גדול עקב פציעה.

למעשה, לא קיים ספק כי גרמניה תיקח את המשחק במלוא הרצינות, ולפיכך נראה כי האפשרות שבלגיה תצא מהמשחק עם 3 נקודות היא בגדר משימה בלתי אפשרית, בהתחשב ביכולתה הנוכחית של היריבה.

משחק מס' 23: גרמניה - בלגיה. ההימור: 1

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק