בוסניה חייבת לתקוף בצרפת

אצטדיון הסטאד דה פראנס בפאריס יארח הערב את המשחק המסקרן ביותר במוקדמות יורו 2012, כשנבחרת צרפת המקומית תארח את בוסניה. המנצחת במשחק תעפיל ליורו על חשבון השנייה

יום שלישי 11 אוקטובר 2011
מערכת TELESPORT
זה אולי המשחק המסקרן ביותר הערב במוקדמות היורו. מי היה מאמין שנבחרת כמו צרפת תצטרך להכריע את עתידה רק במחזור הסיום,. נבחרת הטריקולור שהתבזתה טורניר אחרי טורניר, זמן מאוד קצר יחסית אחרי שהניפה את גביע העולם, תארח הערב בפאריס את נבחרת בוסניה בידיעה שאם תהיה במשחק מנצחת - היא תעפיל על חשבון השנייה ליורו 2012 שייערך באוקראינה ופולין.

אבל אם תהיה מנצחת זו בהחלט שורת המפתח. נבחרת צרפת בהדרכת לורן בלאן יודעת שנקודה תספיק לה להעפיל לטורניר אליפות אירופה. בוסניה הבטיחה את המקום השני בבית וכעת אין לה מה להפסיד בסטאד דה פראנס - היא תגיע לעקוץ.

להגנתו של לורן בלאן ייאמר שהוא קיבל את נבחרת צרפת במצב מורכב מאוד. לאחר מונדיאל מחפיר בדרום אפריקה, החליף בלאן בתפקיד את ריימונד דומנק והחל לשקם את נבחרת צרפת משחק אחרי משחק. את השיפור במשחקיה של צרפת ניתן לראות בכל משחק מחדש, אך זה עדיין לא הספיק לה בשביל להבטיח את העפלתה ליורו עוד לפני מחזור הנעילה, בדומה לשאר אריות אירופה.

צרפת החלה את הקמפיין בהפסד לנבחרת בלארוס, ולאחר מכן הגיעו 6 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו - כך שלולא אותו הפסד בפתיחה, צרפת כבר הייתה ביורו. למרות השיפור המשמעותי ככל שנוקף הזמן, בצרפת גם יחסרו 3 שחקנים משמעותיים למדי מהמשחק הערב - קארים בנזמה, פרנק ריברי ובקארי סניה לא צפויים להיכלל בסגל. גם פטריס אברה ואדיל רמי מצויים בספק, כשחדשות טובות מגיעות מאריק אבידל שערך אימון מלא וצפוי לשחק.

מהצד השני, נבחרת בוסניה אמנם קיימת קרוב ל-20 שנה, אבל כבר הספיקה לעשות לא מעט עבור נבחרת כה חדשה. את מונדיאל 2010 היא החמיצה בשל הפסד לפורטוגל במשחקי ההצלבה, וכעת יש לה פעם נוספת משחק על כל הקופה. כמובן שבמקרה של הפסד תנשור בוסניה לפלייאוף ועדיין תשמור על סיכוי העפלה ליורו.

על-פי דיווחים בצרפת, לא פחות מ-10,000 בוסנים צפויים להגיע לאצטדיון בצרפת ולתמוך בנבחרת במלוא הכח. לבוסניב 4 ניצחונות רצופים במוקדמות היורו, האחרון 0:5 על לוקסמבורג ביום שישי האחרון, והם בהחלט יכולים להביך את צרפת בפאריס.

סיהד סהילוביץ' אמנם ייעדר בעקבות פציעה, אך מלבדו בוסניה תשחק בהרכב החזק ביותר - הכולל בין היתר את אדין דזקו, מיסימוביץ' וגם את נציג מכבי תל אביב - חאריס מדוניאנין.

למרות הכל, בוסניה ראויה ליורו ועם הגרלה סבירה בהצלבה היא גם תגיע לאוקראינה ופולין - אבל במשחק בו היא צריכה להמר על כל הקופה מול צרפת היא תיאלץ להסתפק, לדעתנו, בנקודה בלבד. חניכיו של לורן בלאן אמנם הפסידו בפתיחה, אבל הוכיחו מאז כי צרפת שכולנו מכירים עם הזמן חוזרת לעצמה. את הוכחה אם זה אכן קרה נגלה ביורו הקרוב.

משחק 90: צרפת - בוסניה. ההימור: X

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק