מקווים להמשיך בתנופה

אחרי הניצחון 0:2 על הונדורס ביום שבת האחרון, יורגן קלינסמן ונבחרת ארה"ב ינסו לרשום ניצחון שני ברציפות כשיתמודדו במשחק ידידות מול אקוואדור

יום שלישי 11 אוקטובר 2011
אור מרום
אחרי שרשם ניצחון בכורה על הקווים של נבחרת ארצות הברית, עם ניצחון 0:1 על הונדורס במשחק ידידות שנערך ביום שבת האחרון, יורגן קלינסמן מקווה להמשיך את המומנטום עם חניכיו, שייפגשו הלילה (רביעי) את אקוודור למשחק ידידות נוסף.

הניצחון על הונדורס לא עתיד להיות מקוטלג כ"ניצחון מזהיר", כאשר טים הווארד נדרש ללא מעט הצלות על מנת להשאיר את שערו נקי ולשמור על התוצאה, אבל ארה"ב בהחלט יכולה להיות מרוצה מהניצחון בהתחשב בתנאים ובמזג האוויר הרע ששררו במיאמי עת שוחק המשחק.

הלילה, ארה"ב תידרש להציג יכולת משופרת מול יריבה שמהווה משוכה גבוהה יותר. אקוואדור מגיעה למשחק אחרי ניצחון 0:2 על ונצואלה במוקדמות גביע העולם, כשהיא נהנית מסגל מלא ומביטחון רב של שחקניה. שחקנה של מנצ'סטר יונייטד, אנטוניו ולנסיה, כשיר ויוכל לקחת חלק במשחק למרות שאינו צפוי לפתוח בהרכב, אחרי ששיחק 90 דקות מלאות ביום שישי.

מבחינת הקישור של הנבחרת האמריקנית, ברק שיאה תפקד מצוין ובלט במיוחד כששיחק בכנף השמאלית. קלינט דמפסי תפקד כקשר קדמי/חלוץ שני מאחורי ג'וזי אלטידור, וגם הוא רשם משחק נהדר. קלינסמן עשוי לבחור להמשיך עם שניהם מול אקוואדור, במטרה ליצור המשכיות בהרכב שלו, אבל עשוי באותה מידה גם להחליט לתת להם מנוחה ולנסות קצת "דם חדש" בעמדות הללו.

במרכז המגרש, הצמד אדו-בקרמן הציג יכולת בינונית בשבת. פציעותיהם ארוכות הטווח של סטיוארט הולדן וחוזה טורס בהחלט מקשות על קלינסמן את מרחב התמרון, אך הבחירה שלו באדו ובקרמן לא נתנה מענה לבעיה שלו במרכז המגרש. המאמן הגרמני יוכל להסיט את דני וויליאמס למרכז, ולהעניק למייקל בראדלי דקות משחק ארוכות יותר, כאשר גם ג'ף לרנטוביץ' גם כן נמצא בתמונת ההרכב.

בחלק האחורי, קלינסמן ייאלץ ככל הנראה לערוך לפחות שינוי אחד. הלחץ בכלי התקשורת והדעה הרווחת בקרב האוהדים כנגד יכולתו הדלה של מיכאל אורזוקו, עשויים להשפיע. אגוצ'י אונייאו או טים ראם צפויים לתפוס את מקומו.

ההרכב המשוער של המאמן הגרמני למשחק הלילה הינו: הווארד; צ'נדלר, בוקאנגרה, אונייאו, צ'רונדולו; אדו, בראדלי; שיאה, דמפסי, וויליאמס; אלטידור. אולם, כשהמשחקים הרשמיים ממש מעבר לפינה, זמנו של קלינסמן הולך ואוזל והוא יהיה חייב לגבש לעצמו בהקדם את ההרכב הקבוע שלו, על מנת להנחיל להם את שיטת המשחק בה הוא דוגל. 


משחק מס' 107: ארה״ב - אקוודור. ההימור: 1.


צילום: GETTY IMAGES.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק