אוסטין סחב את ירושלים לגמר

פיינל - פור: למרות שפרק את כתפו ברבע השני, חזר מריו אוסטין ברבע השלישי והוליך את ירושלים לניצחון 83:96 בדרך לגמר הפיינל - פור. ירושלים תחכה למנצחת במשחק בין מכבי ת"א לגליל עליון

יום שלישי 29 מאי 2007
מערכת TELESPORT

הפועל ירושלים היא הקבוצה הראשונה שמעפילה לגמר הפיינל פור 2006-07 אחרי ניצחון משכנע 83:96 על בני השרון. 

ירושלים, שהביסה את אותה בני השרון בגמר הגביע, הציגה משחק מצויין עם מטווח שלשות, אך מי שחתום יותר מכולם על הניצחון הזה הוא מריו אוסטין. אוסטין, שפרק את כתפו באמצע הרבע השני, ירד מהמגרש לטיפול אך לא וויתר על המשחק וקיבל שתי זריקות במחצית. אוסטין חזר בחצי השני ולמרות כאבים עזים סחב את ירושלים עם 21 נקודות שלו. 

השאۜה היא איך המאמץ הכביר של אוסטין במשחק הזה ישפיע עליו בגמר ביום חמישי. בירושלים יקוו לראות את אוסטין באותה יכולת כפי שהציג הערב. בני השרון לעומת זאת, תחפש תואר אולי בעונה הבאה. הקבוצה של אפי הציגה רגעים של כדורסל מצויין העונה, אך ברגע האמת כמו היום ובגמר הےביע תמיד כשלה, למרות משחק מצויין של ניילון, שקלע 31, אך הוא לבדו לא יכל להושיע את בני השרון.

קלעו לירושלים: טפירו 22, אוסטין 21, מוריס 15, באוורס 14 וגיא פניני 11

קלעו לבני השרון: לי ניילון 31, בۜצ'ר 15, סיסה 14 ומשה מזרחי 8

רבע ראשון: שיוויון 22

הפועל ירושלים פתחה עם: דרור חג'ג', טרנס מוריס, מריו אוסטין, מאיר טפירו, וטימי באוורס

פתחה עם: ניצן חנוכי, לי ניילון, קוקי בלצ'ר, ארז כץ  ועוסמאן סיסה

שתי הקבוצות פתחו את המשחק בהססנות, אבל הפועל התעשתה ראשונה ועלתה ליתרון 4:6, אך בני השרון חזרה להוביל 6:8 בזכות סלים של בלצ'ר וכץ. ניילון וחנוכי המשיכו להחזיק את קבוצתם בתמונה והעלו אותה ליתרון 8:12, שש דקות בתוך הרבע. דרור חג'ג' החזיר את קבוצתו למשחק ואז החלו התקלות. במצב של 11:12 לבני השרון, הראה לוח התוצאות באולם 8:18 והמשחק נעצר למספר דקות.

טרנס מוריס עם שלשה החזיר את היתרון לירושלים, אך סәסה עם סל מהצד השני השווה וקבע 14:14 שלוש דקות לסיום. קוקי בלצ'ר ואוסטין עם סלים משני הצדדים קבעו שיוויון 16:16. בני השרון קלעה שלוש נקודות רצופות, אבל אוסטין עם שלשה מהעבר השני קבע שיוויון 19. ארז כץ עם שלשה משלו קבע 19:22 לבני השרון, חצי דקה לסיום. מריו אוסטין עם שלשה שנייה ברציפות עם הבאזר, הוריד את הקבוצות להפסקת הרבע בשיוויון 22.

רבע שני: אוסטין נפצע - ירושלים בורחת

הרבע השני החל בקצב מהיר מאוד עם סלים משני הצדדים. שלשה של מוריס העלתה שוב את ירושלים ליתרון 26:Ȳ7. בני השרון לא מצאה פתרון לשלשות של ירושלים, כשבאוורס וטפירו עם עוד שתי שלשות רצופות העלו את ירושלים ליתרון שיא של 28:33. מריו אוסטין עם מהלך של סל ועבירה השלים ריצת 0:6 והעלה את ירושלים ליתרון 28:36. מריו אוסטין, המצטיין של ירושלים נפצע בכתפו 5.5 דקות בߨבע ויצא מהמשחק לטיפול רפואי, אך זה לא עצר את ירושלים ופניני שהעלה את האדומים ליתרון שיא של 30:43.

בני השרון פשוט לא הופיעה למשחק ברבע השני ואיפשרה למוריס וטפירו להמשיך להגדיל את הפער כדי להוליך 31:47. 8 דקות בתוך הרבע נזכר לי ניילון להיכנס למߩחק ו-4 נקודות רצופות שלו צימקו את הפער ל- 35:47. הוראס ג'נקינס קיבל דקות ראשונות, 2.10 לסיום המחצית ומיד קלע סל שהעלה את ירושלים ליתרון 36:51. שלשה של משה מזרחי סגרה את המחצית וצימקה את הפיגור של השרונים ל-41:52.

רבע שלישי: אוסטין חוזר, ירושלים ממשיכה להוליך

בני השרון פתחה חזק מאוד את הרבע השלישי וריצת 2:7 צימקה את הפיגור ל-49:54 בלבד. ניילון המשיך לככב ברבע השלישי ועלה כבר ל-16 נקודות כדי לקבוע 51:56 לירושלים. טרנס מוריס ניסה להעיר את ירושלים ועם מהלך של שלוש נקודות הגדיל את היתרון של קבוצתו ל-51:59. ניילון המשיך לחדור לסל ועם שתי זריקות עונשין שמר את קבוצתו בפער סביר, אך אוסטין, בנקודות הראשונות שלו מאז הפציעה החזיר את ירושלים ליתרון של 8 נקודות.

מאיר טפירו עם שלשה מספר 6 במשחק של ירושלים הגדיל שוב את הפער ל-53:64, אך בלצ'ר צימק בסל מהעבר השני. מריו אוסטין, שקיבל שתי זריקות בכתפו קלע 4 נקודות רצופות ושמר על היתרון המבטיח של ירושלים. מאיר טפירו שוב הריץ את ירושלים ליתרון דו ספרתי, אך אוסמאן סיסה עם סל מהיר קבע 60:68. גיא פניני לא וויתר ושוב קלע שלשה, אۚ משה מזרחי עם שלשה משלו קבע את תוצאת הרבע, 63:71 לירושלים.

רבע רביעי: ירושלים בגמר

מריו אוסטין המשיך להיות הגיבור של ירושלים ולמרות הפציעה שלו סחב את קבוצתו גם ברבע הרביעי. ניילון הגיב מהעבר השני, אך חמש נקודות רצופות של ירושלים העלו אותה ליתרון מבטיח של 65:78. בני השרון נשברה ברבע הרביעי ߕראתה איך באוורס עם עוד שלשה מעלה את ירושלים ליתרון שיא של65:81.

בני השרון קלעה 4 נקודות רצופות, אך מאיר טפירו הבהיר לה שאין לה סיכוי עם עוד סל נאה. ניילון ניסה להחזיר את בני השרון לתמונה וסל שלו הוריד את הפיגור ל-9 נקודות, אך אוסטין, עם הנקוד۔ ה-19 קבע 74:85 לירושלים. ניילון היה היחיד שתפקד בבני השרון ברבע הרביעי והוא לבד לא הספיק כדי לחזור למשחק. גיא פניני עם שתי זריקות עונשין, 1.15 לסיום העלה את ירושלים ליתרון 78:89. סל של טפירו חתם את תוצאת המשחק, 83:96 לירושלים.

צילום:Ġאלן שיבר

תגובות

טלספורט בפייסבוק