50,000 אלף איש בצעדת ירושלים

צעדת ירושלים הבינלאומית המסורתית התקיימה היום ברחובותיה המרכזיים של ירושלים. שיא משתתפים מחו"ל - למעלה מ10,000 צועדים הגיעו מרחבי העולם. שחרור גלעד שליט הוקרן על גבי מסך ענק בגן סאקר

יום שלישי 18 אוקטובר 2011
שלמה חסיד

כ- 50,000 צועדים השתתפו היום (שלישי) בצעדת ירושלים הבינלאומית המסורתית, שעברה ברחובותיה המרכזיים של ירושלים. הצעדה הגדולה והותיקה ביותר בישראל, רשמה השנה שיא חדש כאשר למעלה מ- 10,000 צועדים מרחבי העולם הגיעו לצעוד בבירה .

הצעדה היתה השנה מרגשת במיוחדת על רקע שחרורו של גלעד שליט. ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהוביל את המצעד המרכזי אמר: "חזרתו של גלעד הביתה, באופן סמלי ביום הצעדה בה משתתפים עשרות אלפים אוהבי ישראל וירושלים מ-40 מדינות בעולם, ממחישה את הייחודיות של העם שלנו פנימה והחוצה".

שחרורו של שליט קיבל ביטוי חזק גם בקרב קבוצות הצועדים שהגיעו מחו"ל, כאשר לאורך הצעדה נשאו הצועדים, ממדינות שונות, שלטים מרגשים אודות שחרורו של גלעד שליט. תזמורת המשטרה בניצוחו של פקד איתן סובול ניגנה לאורך המצעד את כל השירים שנכתבו למען שליט בשנים האחרונות.

עיריית ירושלים הציבה משעות הבוקר המקודמות מסך ענק במתחם המרכזי של הצעדה, בגן סאקר, לטובת עשרות אלפי המשתתפים שעקבו יחד אחר שחרור שליט. 

צעדת ירושלים יצאה אל הדרך עם צעדות הבוקר במסלולי הטבע שחולקו לשלוש דרגות קושי (מטיבי לכת, בינוני, משפחתית) בהן צעדו עשרות אלפי צעדים שהגיעו מרחבי הארץ.

צילום: אוריה תדמור.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק