בניון מלהיב באימון הנבחרת

קשר הנבחרת מצליח להתגבר על הפציעה, ברדה מתורגל בחוד של קשטן. המערך ההגנתי שיפתח מול אנגליה בשבת כבר ברור. מנסל, מאמן הנבחרת לשעבר יגיע למשחק

יום שלישי 20 מרץ 2007
אשר גולדברג

הרכב הנבחרת לקראת המשחק מול אנגליה בשבת מתחיל להתגבש, לפחות בכל הקשור לחלק האחורי של הנבחרת.

מי שמשרה שקט בקרב ראשי הנבחרת הוא הקפטן, יוסי בניון שמגלה יכולת טובה באימונים היום. בניון שככל הנראה יפתח בהרכב הראשון של הנבחרת הוא אחד הבאנקרים של קשטן בהרכב.

מי שמתורגל בהרכב הראשון של קשטן בחוד הוא אליניב ברדה. לא ברור עדיין אילו חלוצים יפתחו, כאשר סיכוייו של טוטו תמוז הם הגבוהים ביותר.

כאמור בכל הקשור לחלק האחורי לא צפויות הפתעות. מי שיפתח בשער הוא דודו אוואט כשבהגנה ישחקו כנראה יובל שפונגין מימין ויואב זיו משמאל, הבלמים שיפתחו הם טל בן-חיים ושמעון גרשון.

יניב קטן קיבל מכה בצלעות במשחק מול הפועל תל אביב והוא עדיין סובל מכאבים. הערב נערכה לו בדיקה נוספת והוחלט לשחררו מהסגל. מאמן הנבחרת דרור קשטן הבהיר שרק הערב יחליט את מי לזמן, אם בכלל, במקום קטן, אך נראה שמי שיזכה לכבוד הוא מיכאל זנדברג.

הצוות המקצועי מתרגל הערב קישור מעובה במרכז המגרש, נוסחה מודרנית לשיטת שלושת הבלמים, שיטה ממנה סולד מאמן הנבחרת, דרור קשטן, אך אהודה על קודמיו בתפקיד: שלמה שרף, רוצ'רד נילסן ואברהם גרנט.

אריק בנאדו שתורגל בשיטה זו נגד אוקראינה לפני מספר שבועות אמור להיות הצלע השלישית בקישור לצידם של ואליד באדיר וגל אלברמן ובעיקר לנוכח החולשה היחסית של השניים בתקופה האחרונה.

ג'ק מנסל מגיע למשחק

האנגלי ג'ק מנסל שאימן את נבחרת ישראל בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80 יגיע ביום חמישי לישראל, כשבשבת הוא יצפה במשחק בר"ג בין הנבחרות.

מנסל זכור בעיקר ממשחק הניצחון במוקדמות המונדיאל כשישראל גברה בר"ג על פורטוגל 1:4. בעידן מנסל כיכבו בנבחרת ישראל שמו כמו יוסי מזרחי, אריה חביב, חיים בר, אבי כהן, אורי מלמיליאן, גידי דמתי, בני טבק, ויקי פרץ, גד ועודד מכנס, ג'ימי טורק, אקהויז וגיורא שפיגל בסיום הקריירה שלו.

אחרי נבחרת ישראל אימן מנסל תקופות קצרות את מכבי חיפה ומכבי פ"ת. המאמן יצר קשר הערב עם נבחרת ישראל ודרך מנהל הנבחרת סטוצ'ינסקי שלח איחולי הצלחה לדרור קשטן ומשה סיני במשחק בשבת.

צילום: נפתלי חזקיה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק