כשינוגן ההמנון אני אתרגש

דרור קשטן שיתף במסיבת עיתונאים הערב לגבי המחשבות שלו: אני ער להצעות לגבי ההרכב בתקשורת, עדיין לא החלטתי. שחקנים יצטרכו להשקיע מעבר למוטיבציה וללחימה

יום חמישי 22 מרץ 2007
אשר גולדברג

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן ערך היום (חמישי) מסיבת עיתונאים כדי לעדכן על החדשות האחרונות מהנבחרת, ובין השאר משתף את הציפיות שלו לקראת הקרב החשוב בשבת מול אנגליה.

קשטן אמר: "אין ספק שהמשחק יהיה מסקרן וחשוב. מעולם לא הייתה התמודדות רשמית בין שתי הנבחרות, וכמובן שמבחינת נבחרת ישראל זה אתגר גדול מאוד ואני כולי תקווה ביחד איתכם וביחד עם כל עם ישראל שנעמוד באתגר הזה בהצלחה. לא צריך להיות מומחה גדול בכדורגל כדי לדעת שעל הנייר קיים פער בין שתי הנבחרות. 

"ללא ספק אנגליה היא חזקה יותר מנבחרת ישראל, אבל כמובן שכשמתייחסים לנייר זו תיאוריה שביום נתון נבחרת ישראל יכולה להצליח. אני גם מקווה ומאמין שאם יתקיימו מספר דברים שיחברו יחד, אנחנו נצא ביחד מרוצים ונהיה יותר מרוצים מהאנגלים ומהאוהדים האנגלים שיבואו לארץ. חשוב ביותר זה ששחקני נבחרת ישראל, עם כל המעמד, ישחקו באיכות המקצועית שהם יכולים להגיע אליה.

"מאז ומתמיד אמרנו שלעם היהודי יש שכל, ואני חושב שאת השכל אנחנו צריכים להביא גם למשחק הזה, וכמובן את הרוח של הלחימה על הכבוד של מדינת ישראל. כשהם יעלו לכר הדשא ויראו את הכדור, הם צריכים לדעת שהם צריכים למנוע כקבוצה עם איכויות משחק, עם משמעת אישית, עם משמעת קבוצתית לעשות את מה שהם יודעים לעשות על המגרש

"כמובן שתמיד ישאלו את השאלה איזה חלקים בנבחרת האנגלית צריך לנטרל. אנחנו יודעים שבנבחרת האנגלית יש מגוון רחב מאוד של שחקנים איכותיים, ואם נגעתי במסיבת העיתונאים הראשונה בכך שיש שני שחקנים במרכז השדה שהם שחקנים בעלי משמעות גדולה והם שחקנים שמבקיעים את השערים, אחד הבקיע 12 והשני 11, ובתוספת לווין רוני שהבקיע 12 שערים, זאת אומרת שאנחנו צריכים לקחת את הדברים הללו בחשבון ולתת את תשומת הלב הראוייה לכך, מבלי להרכין ראש, כי גם אנחנו צריכים עם הנחישות האישית והנחישות המקצועית לנצל את ההתקפות שלנו כדי להפתיע את ההגנה האנגלית ולכבוש שער.

"כמו שנגעתי קודם לכן, זה משחק ששחקנים יצטרכו להשקיע מעבר למוטיבציה ולרוח הלחימה, הרבה מאוד חוכמה. רמת הערנות שלהם בכל שנייה ודקה של המשחק צריכה להיות ברמה גבוהה מאוד כדי למנוע מהנבחרת האנגלית להבקיע. אנחנו יודעים שהקהל הוא השחקן שצריך לדחוף גם ברגעים ששחקן כזה או אחר פחות טוב על מנת להתעשת. אנחנו יודעים שמעט מזל לא הזיק לאף אחד. אם השחקנים ישקיעו את מה שהם צריכים להשקיע ויהיו עם השכל הטוב שיש להם וממושמעים, בתוספת לקצת מזל, אנחנו נוכל להצליח".

לגבי ההרכב הפותח אמר קשטן: "אני רואה את ההצעות שעולות בתקשורת, אבל כפי שאתם יודעים לכל אחד יש את הגישה והראייה שלו. אם אני אקח כמה וכמה כתבות, אני אראה שההרכבים הם שונים האחד מהשני. לכן גם לי יש התלבטויות, אבל בסופו של דבר אני אקבל את ההחלטה להציב את אותם 11 שחקנים שהם הכי מתאימים למשחק הזה בהתחשב ביכולת, ביריב שעומד מולנו וכמובן בדברים החזקים של אותם השחקנים שיצטרכו לאייש את ה-11 החולצות של נבחרת ישראל ולהתמודד מול 11 האנגלים.

"כפי שאתם יודעים, אני בד"כ סוגר את ההרכב. אני מודיע כמה שעות לפני תחילת את המשחק על ההרכב. בכל מקרה, השחקנים יהיו הראשונים לדעת את ההרכב, ואת זה אני אעשה בשבת אחר הצהריים. עד אז יש לנו מחר אימון בבוקר, ומטבע הדברים הוא יהיה סגור כדי שנוכל לעבוד על דברים טקטיים בלי צפייה של התקשורת. זה דבר טבעי ולגיטימי, דבר שנעשה בכל נבחרת או בכל קבוצה, ואני מקווה שלא יהיה כעס על כך".

קשטן הוסיף לגבי ההיערכות בהגנה: "היה שינוי גדול במשחק ההגנה שלנו נגד אוקראינה. אני לא מחפש תירוצים, יש מעט ימי אימון וזה לא המצאה של נבחרת ישראל, זה קורה גם בעולם. נתנו את הדעת על הבעיות בהגנה שהיו מול קרואטיה. אני כמאמן צריך לתת את הדגש על הדברים הבעייתיים, וזה מה שעשינו. אני שמח שהדברים נראו טוב יותר נגד אוקראינה".

קשטן סיפר: "לנבחרת אנגליה יש שיטה וסגנון, והם יכולים לשנות דבר כזה או אחר, אבל לכל הדברים צריך להיערך. נבחרת אנגליה שיחקה נגד קרואטיה בחוץ והם שיחקו באותה השיטה. הם באו בחשיבה אחרת שכמובן שב-0:2 הם שינו את שיטת המשחק שלהם. כמאמן צריך להכין את השחקנים שלך לכל האפשרויות הקיימות, ולכן יש את האימון הסגור. צריך לקחת בחשבון את כל מה שיכול לקרות".

על ההרגשה לקראת המשחק מבחינה אישית אמר המאמן הלאומי: "אני לא השתניתי, אבל כאשר ינוגן ההמנון, אפילו אני אתרגש". 

צילומים: יותם רונן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק