קשטן: תיקו יהיה טוב עבורינו

מאמן נבחרת ישראל קיים מסיבת עיתונאים אחרונה לקראת המשחק מחר והדגיש: מה שמאפיין את המדינה שלנו הוא המלחמה עבור הדגל והסמל. מקווה שנעמוד באתגר בהצלחה

יום שישי 23 מרץ 2007
אשר גולדברג

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן והקפטן יוסי בניון ערכו מסיבת עיתונאים אחרונה לפני המשחק מחר מול נבחרת אנגליה. 

קשטן החל עם היסטוריה: "אני חושב שהפעם הראשונה שהיה מפגש בין נבחרת אנגליה לנבחרת ישראלית זה היה בתקופת המנדט הבריטי ב-1932. מאז לא הייתה שום התמודדות בשום מסגרת בין שתי הנבחרות, ובהחלט מכאן הסקרנות הגדולה שיש סביב המשחק והמאבק על מקום ביורו 2008, שמבחינתנו זה אתגר גדול ואני מקווה מאוד שנעמוד בו בהצלחה".

קשטן הוסיף: "כבר אמרתי שבהחלט לא צריך להיות מומחה גדול כדי לדעת שנבחרת אנגליה היא הפייבוריטית ונמצאת במקום השישי בעולם. בכל מקרה, אנחנו יודעים שבספורט ביום נתון דברים יכולים להשתנות. יש לקחת בחשבון מספר אספקטים. אחד הדברים החשובים לשחקני נבחרת ישראל זה שהם יבואו עם הרבה תשוקה ואהבה למשחק, ובעיקר עם הרבה מאוד אחריות ונתינה עצמית וקבוצתית. אם יוסיפו לכך את הדבר שאולי מאפיין את המדינה שלנו זה שאנחנו יודעים בזמן מסויים לתת פייט כי הדגל והסמל, הקהל והמדינה הם נורא חשובים לנו".

לאחר מכן נשאל קשטן אם תיקו תהיה תוצאה טובה, ואמר: "תמיד השאיפה היא לנצח, אבל אנחנו משחקים נגד נבחרת חזקה מאוד. אנחנו משחקים מול שחקנים מאוד מפורסמים בליגה האנגלית, והפערים עדיין קיימים בינינו. כל תוצאה מלבד הפסד וגם תוצאת תיקו בהחלט תהיה תוצאה טובה". 

לגבי ההערכות בקמפיין אמר קשטן: "אם המאמן של נבחרת אנגליה התבטא ואמר שהוא מסתפק בתוצאת תיקו, כמדומני יש לנו אותם המשחקים ואותן הנקודות, ובכדורגל כל עוד אתה משחק, תמיד יש את האפשרות. זה נכון שזה תלוי מה הנבחרת הרוסית עושה באסטוניה, אבל אם למשל היא עושה תיקו או מפסידה, הדברים נפתחים".

על האווירה הצפויה מחר במשחק אמר קשטן: "אחד הדברים היפים שקורה במדינה שלנו, זה כשיש אירועים מהסוג הזה, העם שלנו מתאחד סביב הנבחרת שלנו. אני חושב שהפקה כזו כפי שקיימת עכשיו וקהל כזה עם אווירה כפי שתהיה באיצטדיון, לא הייתה גם כשהופיעו כאן נבחרות כמו צרפת וכמו ספרד. האווירה פה היא שונה לגמרי. זו הפעם הראשונה שהנבחרת האנגלית מגיעה לכאן במוקדמות היורו, ואין ספק שלדחיפה של הקהל והאווירה, זה הופך להיות השחקן ה-12 של נבחרת ישראל".

קשטן סיכם את סאגת ההרכב בכך שאמר: "היום אני כבר יודע את ההרכב. אתם והשחקנים תדעו אותו מחר".

לאחר מכן הועבר המיקרופון אל יוסי בניון שנשאל לגבי האווירה במחנה הישראלי: "אני חושב שמבחינתנו השחקנים אנחנו מתכוננים באותה צורה לכל משחק. כמובן שיש יותר רעש והתלהבות מצד התקשורת בגלל שנבחרת כמו אנגליה הגיעה לפה. בכל מקרה אנחנו מנסים להשיג תוצאה טובה".

בניון נשאל ע"י העיתונאים הגרמנים אם הלחץ על הגרמנים עלול להשפיע: "אני יודע מה קורה באנגליה, ואני יודע שהכל נמצא בידיים של מקלארן שלחוץ. צריך לתת לו זמן, הוא הוכיח את עצמו כשהוא אימן את מידלסבורו והגיע לגמר גביע אופ"א. אני לא מאמין שהלחץ ישפיע עליהם".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק